Ogólna dyskusja o polityce cz.2 - Strona 1251

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Na kogo być zagłosował, gdyby wybory odbywały się dziś?

Andrzej Duda
8
21%
Małgorzata Kidawa-Błońska
3
8%
Robert Biedroń
2
5%
Szymon Hołownia
2
5%
Władysław Kosiniak-Kamysz
8
21%
Krzysztof Bosak
11
28%
Marek Jakubiak
1
3%
Mirosław Piotrowski
0
Brak głosów
Paweł Tanajno
1
3%
Stanisław Żółtek
0
Brak głosów
Nie wiem
3
8%
Nie zagłosowałbym
0
Brak głosów

Liczba głosów: 39

h1893230
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 242

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: h1893230 » 24 maja 2020, 1:56

Bienias pisze:
23 maja 2020, 23:28
h1893230, skoro polityka to największe gówno jakie może trafić na trybuny to jak się odniesiesz w tym temacie do culesów:P?
nie ma tu wspolnego mianownika.
musisz odroznic dwa tematy: przynaleznosc i agitację partyjną od swiatopogladu/subkultury mlodziezowej. culesi czy inni baskowie z bilabo nie utozsamaiaja sie z zadna partia polityczną ale z ruchem spolecznym (w tym wypadku niepodleglosciowym - laporta byl mocno proniepodleglosciowym prezydentem a i tak okazal sie na trybunach nienawidzony). polityka niepodleglosciowa na tybunach bilabo czy camp nou nie ma twarzy zadnej parti politycznej tylko ruchu spolecznego.
poza tym na trybunach jesli nie sa to ruchy niepodleglosciowe to kibole bardzo zcesto utozsamiaja sie ze skrajna prawicą / lewicą - ale znow swiatopogladowo - i glownie ma to odniesienie jakiej slucha sie muzyki na jakie chodzi sie koncerty a nie na jaka partie sie glosuje (wlochy, lata 90te w jugoslawi, niemcy) - zaden ruch kibolski -poza kuriozalnym polskim od czasow tuskobusa - nie utozsamia sie z konktetna partią bo partie polityczne to dziwki, ruch kibolski z natury od zawsze byl anty polityczny, a nawet anty wszystko - z takiego zalozenia wychodzili ci co ten ruch wymyslili w anglii. smiem twierdzic ze nie ma zadnego kraju na swiecie poza polska gdzie kibice zajmowaliby sie akcjami propagndowymi dla konkretnej partii. troche mozna znalezc tego u ruskich ale w zupelnie innej skali (glownie chodzi o uklad putin vs antyputin jednak nikt nie jezdzi putinobusem po rosji).
jesli partia polityczna wejdzie na trybuny jakiegos klubu to ruch kibolski takiego klubu traci cała swoją unikalnosc bo ci co wprowadzili partie polityczna nie roznia sie niczym od tych co sa w tej partii (nie ma bardziej skurwiałego zawodu niz polityk). to tak jakby w pierdlu gitow robili z gwalcicieli.

Awatar użytkownika
venomik
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 563
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: venomik » 24 maja 2020, 3:18

Tak już na chłodno podsumowując to co się stało/dzieje: łapię się na wrażeniu, że ja naprawdę wolałbym, żeby się okazało, że Szyc czy pozostali wymienieni przynajmniej mieli obowiązek podejrzewać, że coś jest mocno nie tak. Albo wprost wiedzieli.
Bo tak uczciwie mówiąc - chętniej dociera do mnie wizja życia w kraju, w którym kilka gwiazd (albo i więcej niż kilka) ma coś za uszami w kwestii wykorzystywania osób poniżej 15 roku życia (co niekoniecznie oznacza pedofilię).
Znacznie gorzej wygląda wizja typu: państwowa telewizja razem z osobą o wątpliwej moralności kręci film, w którym bardzo mocno sugeruje zatajanie najbardziej ohydnych czynów losowe/nielubiane przez nich osoby ze świata show-biznesu tylko po to, aby przykryć wydarzenia, w których takie czyny popełniały osoby im bliskie ideologiczne. Nawet nie związane z partią.

Póki co idiotyczne materiały formułowane przez TVP czy film z wiadomości od Szyca sugeruje, że jednak to drugie jest prawdziwe. Ale cóż, może te dowody czekają dla prokuratury. Może ofiary nie chciały wprost się odzywać w filmie. Może zeznań było sporo, ale wszystkie wyłącznie 'off the record'. Albo nawet to czysta gra polityczna w której Kaczyński czeka aż więcej osób weźmie Szyca (i innych) w obronę, pojawi się mnóstwo wypowiedzi osób im nieprzychylnych, że to działanie haniebne, jakiś tag #oczyscicszyca itp. I dopiero wtedy istniejące już dowody zostaną zaprezentowane. I wtedy te wszystkie ruchy obrony szyca będą przedstawiane jako 'nasi przeciwnicy polityczni bronili pedofilów''.
Kojiro pisze:
24 maja 2020, 0:50
Klimat się zmienia to fakt, ale podaj jaki odcinek pokonujesz rowerem i jaką prace wykonujesz. Dobra pracy nie podasz, to chociaż, informację, czy masz z kimś kontakt w pracy.
Wiesz Kojiro, niejeden raz złapałem się na tym, że nie odpowiadałem Ci na forum mimo pierwotnego odruchu aby to zrobić. I nawet nie dlatego, że się nie zgadzaliśmy (nie zawsze tak było), ale że stanowczo zbyt często jak czytam Twoje rozmowy z innymi osobami na forum to mam problem z tym żeby zrozumieć Twoje intencje.
Tutaj też. Zadałeś pytanie, sam sobie je wycofałeś uznając coś, co nie jest prawda (jestem programistą) - po co to wszystko?
Przeceż ja NIE uważam siebie za wyśredniony przykład. Tak samo jak nie uznałem Ciebie za taki (uznajmy, nie każdy w większym mieście potrzebuje trzech kolejnych środków komunikacji miejskiej aby dostać sie na miejsce, w które autem, w korkach, dojedze w 30 minut).
Jeśli chcesz już cokolwiek odnosić do mnie to prosze bardzo: mieszkam w Poznaniu. Jak byłem na studiach to na drugim roku wziąłem rower do Poznania aby jeździć na uczelnię. Po 2 tygodniach przestałem, bo jednak jazda przez most królowej Jadwigi była ponad moje siły.
Teraz już zupełnie inna bajka. Od tamtego czasu dojzd do centrum zarówno rowerem, jak i komunikacją, poprawił się ogromnie. Na kursy tańca czy na squasha jeżdżę bardzo podobna trasą, którą wcześniej na uczelnię. Nie wyobrażam sobie aby używać do tego auta. Ba, nawet jak sprzedawałem grę planszową to zaproponowałem, że podrzucę ją do kupującego. Wstępny pmysł: autem. Ale w praktyce, skoro ścieżka rowerowa na niemal całej trasie była ok, to pojechałem rowerem. W obie strony to 28 kilometrów.

Do pracy czy z pracy mam za blisko żeby to był argument (ok 3-6 km w jedną stronę: w ostatnim roku zmieniłem zarówno pracę, jak i miejsce zamieszkania). Ale wciąż rower > komunikacja, nie mówiąc o aucie (jazda do centrum, więc wiadomo).

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Reputacja: 1667

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 24 maja 2020, 7:39

h1893230 pisze:
24 maja 2020, 1:56
poza tym na trybunach jesli nie sa to ruchy niepodleglosciowe to kibole bardzo zcesto utozsamiaja sie ze skrajna prawicą / lewicą - ale znow swiatopogladowo - i glownie ma to odniesienie jakiej slucha sie muzyki na jakie chodzi sie koncerty a nie na jaka partie sie glosuje (wlochy, lata 90te w jugoslawi, niemcy)
Z jaką Twoim zdaniem partią polityczną identyfikują się kibice w Polsce?
Obrazek

League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1971

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 24 maja 2020, 10:38

Tanajno to Kijowski vel 2:0 change my mind:D Typ robi sobie tymi marszami kampanię wyborczą a jego postulaty niezbyt są przekonywujące.
morawiecki i duda winni koronowirusa a pracodawcy chcą płacić pracownikom jak najwyższe stawki.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 399
Kibicuję: AC Milan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 24 maja 2020, 10:43

Dorzucę 3 grosze do dyskusji o środkach transportu w mieście

Rower... Tak to świetny sposób na komunikację ale pod 1 warunkiem. Ze mamy kondycję i zdrowie. Ludzie 40-67 raczej nie grzeszą obydwoma tymi cechami jednocześnie a na pewno nie w większości

Komunikacja miejska.... Tak ale znowu - jeśli nie musimy się przesiadwlac 3x to ma sens ale jeśli musimy to tracimy zbyt wiele czasu na dojazdy (do tego spóźnienia, problemy z przesiadka etc)

Ograniczenie ruchu samochodowego ma sens w 1 przypadku. Jeśli w mieście jest świetna komunikacja (czytaj metro). Jeśli tego nie będzie to nikt nie przekona ludzi do 3 przesiadek czy roweru (np w zimie). Pewnym rozwiązaniem są jednoślady (i w ost czasie to rynek mocno rosnący). Skutery czy małe motocykle świetnie zastępują auto ale to też nie dla każdego z uwagi na umiejętności no i polska pogodę.

h1893230
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Post Wyświetl pojedynczy post autor: h1893230 » 24 maja 2020, 14:14

Boromir pisze:
24 maja 2020, 7:39
h1893230 pisze:
24 maja 2020, 1:56
poza tym na trybunach jesli nie sa to ruchy niepodleglosciowe to kibole bardzo zcesto utozsamiaja sie ze skrajna prawicą / lewicą - ale znow swiatopogladowo - i glownie ma to odniesienie jakiej slucha sie muzyki na jakie chodzi sie koncerty a nie na jaka partie sie glosuje (wlochy, lata 90te w jugoslawi, niemcy)
Z jaką Twoim zdaniem partią polityczną identyfikują się kibice w Polsce?
Obrazek
ale co ty mi tu wklejasz? jakies cyferki. ja mowie o konktetnych akcjach a nie o badaniach opini publicznej.

dla przykladu w scislym zarzadzie sklw znajdowal sie swego czasu jegomosc bedacy wysoko postawionym (w regionie) czlonkiem parti politycznej, co wiecej, wszedl do tego zarzadu tak naprawde znikąd(mozna snuc domysly jak sie tam znalazl), i to nie byla zadna skrajna organizacja bo taką sytuacje moznabylo jakos tlumaczyc, tylko jedna z dwoch najwiekszych partii w pl. swoja drogą to on byl pomyslodawcą lub jednym z pomyslodawcow (przypuszzcam ze jednak to pierwsze) niejakiego tuskobusu.

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 24 maja 2020, 15:45

h1893230 pisze:
24 maja 2020, 14:14
dla przykladu w scislym zarzadzie sklw znajdowal sie swego czasu jegomosc bedacy wysoko postawionym (w regionie) czlonkiem parti politycznej, co wiecej, wszedl do tego zarzadu tak naprawde znikąd(mozna snuc domysly jak sie tam znalazl), i to nie byla zadna skrajna organizacja bo taką sytuacje moznabylo jakos tlumaczyc, tylko jedna z dwoch najwiekszych partii w pl. swoja drogą to on byl pomyslodawcą lub jednym z pomyslodawcow (przypuszzcam ze jednak to pierwsze) niejakiego tuskobusu.
Pomysłodawca Tuskobusa (czyli jak rozumiem członek Platformy) w zarządzie SKLW w 2011 roku, kiedy Tusk chciał sobie zrobić na kibicach kampanię wyborczą? Jesteś tego pewny?

Awatar użytkownika
Bebej
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 184

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bebej » 24 maja 2020, 17:15

A pozniej Staruch "koledze" robil pod gorke z Donald matole...

h1893230
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Post Wyświetl pojedynczy post autor: h1893230 » 24 maja 2020, 18:42

Boromir pisze:
24 maja 2020, 15:45
h1893230 pisze:
24 maja 2020, 14:14
Pomysłodawca Tuskobusa (czyli jak rozumiem członek Platformy) w zarządzie SKLW w 2011 roku, kiedy Tusk chciał sobie zrobić na kibicach kampanię wyborczą? Jesteś tego pewny?
zle zrozumiales co napisalem. lub niezbyt precyzyjnie sie wyrazilem. chodzi o tóskobus.

ps. dodac moge ze bienias z pewnoscia wie o kim mowie, ale z racji tego z corka tego pana lacza mnie mile wspomnienia nie bede tu dalej brnał w ten temat.

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 24 maja 2020, 19:11

W. W.?

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1718

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » 25 maja 2020, 12:03

I kto tu jest slupem?🤗

League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 25 maja 2020, 12:51

Bosak to drugi najgorszy kandydat na prezydenta razem z Dudą, (nie liczę Żółtka czy Tanajno bo oni się nie liczą)

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prof-ma ... go/kyf384b
Prezydent powołał prof. Manowską na stanowisko I prezesa SN
Prof. Małgorzata Manowska to była wiceminister sprawiedliwości, dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Była uważana za faworytkę do objęcia stanowiska I prezesa Sądu Najwyższego.

Wczoraj w wywiadzie w TVP mówił o tym, jak przy wyborze weźmie pod uwagę nieangażowanie się sędziów w politykę. No i cyk, PiSowski wiceminister jest wystarczająco apolityczny xD
Małgorzata Manowska:
🔸 w 2007 roku - wiceminister sprawiedliwości w resorcie Zbigniewa Ziobry,
🔸 później Sąd Apelacyjny w Warszawie,
🔸 od 2016 roku dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, powołana przez Zbigniewa Ziobrę,
🔸 od 2018 roku w Izbie Cywilnej SN z rekomendacji neo-KRS.
🔸 równolegle nadal szefuje w KSSiP, choć była I Prezes SN prof. Małgorzata Gersdorf sprzeciwiała się łączeniu tych funkcji. W związku z tym przeciw Manowskiej toczy się w SN postępowanie dyscyplinarne.​
🔸 w okresie kierowania przez nią KSSiP doszło do gigantycznego wycieku danych osobowych sędziów, prokuratorów i pracowników sądownictwa.

League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 25 maja 2020, 14:15

Obrazek

Awatar użytkownika
piotrcies
Just piotrcies
Just piotrcies
Reputacja: 3273

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 25 maja 2020, 14:18

Windsurferzy to stan umysłu.

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 455

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bienias » 25 maja 2020, 15:21

Obrazek

I takie autorytety decydują o tym czy konsytuacja jest łamana. Głąb nie prawnik.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”