Liga Mistrzów (półfinał): Tottenham - Ajax | 30.04.19

Europejskie puchary: Liga Mistrzów, Liga Europy, Superpuchar Europy, UEFA | Mecze oraz inne pucharowe ciekawostki
Awatar użytkownika
czubatka
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 161
Kibicuje: ManU za Sheringhama xD

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czubatka » 23 kwie 2019, 14:37

Do pierwszego półfinału został już tylko tydzień.

Obrazek

PS Przy okazji testuję dodawanie tzw Sofa score momentum - docelowo będzie się jeszcze dało wklejać np tabele.

Awatar użytkownika
Frank van Gullit
Skład C
Skład C
Reputacja: 50

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Frank van Gullit » 29 kwie 2019, 1:43

To już pojutrze a właściwie jutro.

Po tym jak VAR anulował bramkę dla City myślałem początkowo, że szanse to 50/50. Potem ktoś tutaj przypomniał że zawieszony został Son na pierwszy mecz. Potem przypomniałem sobie że pierwszy mecz jest rozgrywany w Londynie. Do tego kontuzje Winksa, Sissoko i Kane'a, problemy na prawej obronie. Do tego KNVB poszło na rękę Ajaxowi i przełożyło całą kolejkę (!) w ten weekend na termin po sezonie żeby Ajax miał cały tydzień wolnego przygotowując się stricte do wtorkowego meczu podczas gdy Tottenham walczy o miejsce w czwórce w lidze i grał (z miernym skutkiem) w lidze z West Hamem. Biorąc to wszystko pod uwagę jakby to nie brzmiało ciężko nie uznać Ajax za nieznacznego faworyta tego dwumeczu co brzmi tak nieprawdopodobnie jak stresująco i doniośle. :) Pierwszy mecz u siebie gdzie wypada wywalczyć zaliczkę bez dwóch najlepszych ofensywnych graczy (Kane i Son) z zespołem opierającym grę na chorym pressingu który miał więcej wolnego i zawsze coś strzeli mając problemy z wystawieniem środkowych pomocników w składzie (ale chyba wrócił już Dier z tego co widziałem)? To nawet obiektywnie wygląda jak problematyczna sytuacja dla Tottenhamu. Gdyby mecz był na wyjeździe to Totki mogłyby się cofnąć i pograć na remis ale Ajax to drużyna która każdemu rzuca rękawicę i pytaniem jest czy ktoś potrafi je wykorzystać i skontrować tam gdzie Ajax jest najgorszy czyli w defensywie. Dość powiedzieć że Ajax w tym sezonie w meczach ligi, pucharu i Eredivisie nie strzelił bramki ... w czterech meczach.

Najważniejszy tydzień w historii Ajaxu od finału LM z Włochami z Turynu. We wtorek pierwszy mecz Ligi Mistrzów w Londynie, w weekend finał Pucharu Holandii, za tydzień rewanż, a potem w weekend (11-12) i w tygodniu (14-15) dwa ostatnie mecze w Eredivisie które Ajax musi wygrać żeby zdobyć mistrzostwo bo PSV ma gorszy bilans bramek przy tej samej liczbie punktów. Szansa na dublet w kraju i finał LM co dałoby najlepszy sezon zespołu spoza czołówki od czasów wielkiego Mourinho w Porto. Co też trafia do wyobraźni bo raz że tamten sezon Porto po kilkunastu latach dalej pamięta każdy kibic piłki nożnej. A dwa pewnie fani United dobrze pamiętają jak nieuznanie bramki chyba Scholesa wpłynęło na ten dwumecz podczas gdy Ajax zrobił swój wynik w erze VAR. Ba nawet jest trochę więcej tutaj analogii bo Porto rok wcześniej wygrało Puchar UEFA podczas gdy Ajax znalazł się w finale Ligi Europy dwa lata temu co pamięta pół obecnego składu. A to wszystko w 2019 roku czyli czasach gdzie o takie wyniki europejskich kopciuszków jest nieporównywalnie ciężej.

Ajax jest w komfortowej sytuacji kadrowej i pewnie wybiegnie w tym samym składzie jak na pierwszy mecz z Juventusem.

Ja nie wiem jak to się skończy. Z jednej strony Ajax stoi przed niepowtarzalną (no dobra skoro Ajax wygrał Ligę Mistrzów 4 razy to najwidoczniej jest ona jakoś powtarzalna :P ) okazją na wielki wyczyn z drugiej strony nawet Tottenham w porównaniu do Ajaxu to bogacze i najlepiej świadczy o tym fakt że w Londynie graja byłe gwiazdy Ajaxu jak Vertonghen, Eriksen, Sanchez i Alderweireld - dość powiedzieć że każdy z nich w Amsterdamie otrzymywał albo nagrodę talentu albo piłkarza sezonu. Dla samego Tottenhamu to też niesamowita szansa na historyczny wynik który biorąc pod uwagę sposób budowy tego zespołu należałoby przed samym seezonem także przyjąć z otwartymi rękami i gdyby nie ich pojedynek z Ajaxem to zapewne bym im w tym kierunku kibicowal.

Nie mogę się doczekać bo to mecz który długo (ekipa z Holandii i ekipa z Anglii ale taka na którą mało kto stawiał) na tym poziomie tych rozgrywek może się nie powtórzyć. :) Pzdr

Awatar użytkownika
czubatka
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 161
Kibicuje: ManU za Sheringhama xD

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czubatka » 30 kwie 2019, 17:06

Jak widać nie tylko [mention]Frank van Gullit[/mention] ma swojego faworyta :P

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2587
Kibicuje: 4rsenal

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 30 kwie 2019, 17:11

Po prostu nikt oprócz HMK nie lubi Tottenhamu ;)

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero
Reputacja: 3125

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Delpiero14 » 30 kwie 2019, 17:14

#muremzatotkami

Mam nadzieję, że wyjaśnią Ajax i przejdą dalej.

Awatar użytkownika
piotrcies
piotrcies
piotrcies
Reputacja: 2395

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 30 kwie 2019, 17:16

Ja do Ajaxu ogólnie nic nie mam, ale zrobił się na nich taki hype w ostatnim czasie, że z całego serca życzę awansu Tottenhamowi.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 3055
Kibicuje: PB
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » 30 kwie 2019, 17:49

Najchętniej napisałbym, że będę przeciwko żydom, ale... obie ekipy nimi są :rotfl: bardziej jednak walić Ajax.

Awatar użytkownika
Ilka
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1004
Kibicuje: Widzew Barca MU Juve
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Ilka » 30 kwie 2019, 19:14

Dzisiaj kibicuje oczywiscie Tottenhamowi :D Mam nadzieję, że mimo kontuzji ugrają dobry wynik przed rewanżem. Ciekawe jak zagra dziś Ajax, który będzie grał najpierw na wyjeździe. Do tej pory pierwszy mecz grali u siebie. W drugi na wyjeździe szli na całość. ;)
Mecz zapowiada się ciekawie. Dobry na rozgrzewkę przed jutrzejszym hitem :)

Awatar użytkownika
Keres
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 590
Kibicuje: FC Barcelona

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Keres » 30 kwie 2019, 19:30

Jutrzejszy hit może okazać się kitem, więc nie ma co pisać o dzisiejszym meczu jako rozgrzewce. :wink:

Awatar użytkownika
Ilka
Gwiazda
Gwiazda
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Ilka » 30 kwie 2019, 19:45

Patrząc na formę Live i to, że rywalem jest Barca to powinien być hit. :)
Tak czy inaczej dzisiejszy mecz jest dla mnie rozgrzewka, bo to jutro gra moja druzyna :mrgreen: A jak bedzie to sie okaże. Możemy być świadkami dwóch półfinałów na miarę finału, jak również w obu meczach może być nudno.

Najważniejsze żeby było czysto i żeby to piłkarze odegrali główne rolę, a nie sędzia (var) ;)

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Reputacja: 996
Kibicuje: Vegalta Sendai

Post Wyświetl pojedynczy post autor: matt_ » 30 kwie 2019, 20:22

Fajnie, że obydwa kopciuszki dotarły do tak dalekiego etapu. Oby było fajne widowisko a nawet jeśli nie, i tak będzie się cieszył ktoś, kogo dawno/wcale tu nie było :) Może wejść Ajax, bo od początku tej fazy pucharowej liczę na ich pojedynek z nami, ale awans Tottenhamu też byłby miły. Chociażby dlatego, że nigdy nie znaleźli się w finale Pucharu Europy, nawet w złotych dla siebie latach 60.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1295
Kibicuje: Internazionale Serie A

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Salas11 » 30 kwie 2019, 20:42

Obecność Ajaxu na tym etapie rozgrywek to dla mnie i ludzi w okolicach mojego rocznika romantyczny powrót do lat 90-tych, nie wypada kibicować nikomu innemu, zwłaszcza że Holendrzy grają (znów) znakomitą piłkę. Gimby niech trzymają kciuki za Tottenham :P

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero
Reputacja: 3125

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Delpiero14 » 30 kwie 2019, 20:46

Czyli młodzi ludzie za Tottenhamem a stare trupy za Ajaxem :think: przynajmniej wiemy jak wyglada sytuacja.

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Reputacja: 996
Kibicuje: Vegalta Sendai

Post Wyświetl pojedynczy post autor: matt_ » 30 kwie 2019, 20:47

Salas11 pisze:
30 kwie 2019, 20:42
Gimby niech trzymają kciuki za Tottenham :P
Aha, czyli jeśli ktoś pamięta spotkanie Górnika Zabrze przeciwko Totkom i z sentymentu kibicuje im, jest gimbem? :>

Awatar użytkownika
Ilka
Gwiazda
Gwiazda
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Ilka » 30 kwie 2019, 20:48

Jak miło być w gronie młodych :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchary Europejskie”