Pożyczanie pieniędzy

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.
Awatar użytkownika
kaczy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 454

Pożyczanie pieniędzy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: kaczy » 01 kwie 2020, 0:31

DAwajcie swoje wymówki. Może nam się tu przyda i ktoś podzieli się czymś oryginalnym.

- Sam mam kredyt który mnie upierdala i on jest moim priorytetem. Sorry, nie mogę.
- Nie pożyczam, taką mam zasadę. Możemy się kolegować, ale pożyczanie pieniędzy zniweczy naszą przyjaźń.
-Mam parę nr. telefonu i może oni Ci pomogą
-Jeszcze nie oddałeś mi tych kilku dyszek i jak ja mam ci teraz pożyczyć
- Spoko, chcesz $ to daj mi swój komputer pod zastaw.

Fajnie tutaj wyjaśnił gościa

18:33

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 452
Kibicuję: AC Milan

Pożyczanie pieniędzy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 01 kwie 2020, 0:52

Chcesz stracić kumpla to pożycz mu kasę. Stara prawda niestety

Awatar użytkownika
Hyypia
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 93

Pożyczanie pieniędzy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Hyypia » 01 kwie 2020, 9:15

To raczej twarde fakty do zrozumienia dla rozmówcy niż wymówki. Wszystko zależy też oczywiście od stopnia koleżeństwa/przyjaźni.

Awatar użytkownika
NoName1989
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 535
Kibicuję: WIDZEW

Pożyczanie pieniędzy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: NoName1989 » 01 kwie 2020, 13:08

Czasem za 5 dyszek można mieć na dłuższy czas spokój od natręta, cena niewygórowana. :lol2:
Eyesmon pisze:
01 kwie 2020, 0:52
Ja się osobiście nie zgodzę. W grupie osób w której się obracałem normalnie się pożyczało kasę i zawsze na czas, najczęściej przy wypłacie ta kasa była oddana.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2020, 13:16 przez NoName1989, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero
Reputacja: 3651

Pożyczanie pieniędzy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Delpiero14 » 01 kwie 2020, 13:15

Eyesmon pisze:
mozna tez mieć kumpli, którzy rozumieją takie proste sprawy, że kiedy pożycza się od kogoś pieniądze to należy je w umówionym terminie oddać. Trochę nie do pomyślenia jest dla mnie sytuacja, że pożyczyłbym komuś pieniądze a następnie musiał się dopominać o zwrot pożyczonej kwoty.

Sam osobiście pieniędzy od nikogo nigdy nie pożyczałem (a przynajmniej nie przypominam sobie takowej sytuacji), ale gdybym już to zrobił to robiłbym wszystko, żeby oddać cała kwotę co do grosza, bez przypominania kumpla, że jeszcze tego nie zrobiłem. Byłoby mi zwyczajnie wstyd zwlekać ze spłata długu.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 452
Kibicuję: AC Milan

Pożyczanie pieniędzy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 01 kwie 2020, 13:27

Delpiero14 pisze:
01 kwie 2020, 13:15
Eyesmon pisze:
mozna tez mieć kumpli, którzy rozumieją takie proste sprawy, że kiedy pożycza się od kogoś pieniądze to należy je w umówionym terminie oddać. Trochę nie do pomyślenia jest dla mnie sytuacja, że pożyczyłbym komuś pieniądze a następnie musiał się dopominać o zwrot pożyczonej kwoty.

Sam osobiście pieniędzy od nikogo nigdy nie pożyczałem (a przynajmniej nie przypominam sobie takowej sytuacji), ale gdybym już to zrobił to robiłbym wszystko, żeby oddać cała kwotę co do grosza, bez przypominania kumpla, że jeszcze tego nie zrobiłem. Byłoby mi zwyczajnie wstyd zwlekać ze spłata długu.
I to się chwali ale mi się zdarzyła raz w życiu sytuacja że pożyczyłem kumplowi 2000 na jakiś czas a oddawał mi to dwa lata i nasze rozmowy zaczęły coraz częściej krążyć wokół kasy aż w końcu gadaliśmy już tylko o tym. W końcu oddał ale relacje umarły.

Awatar użytkownika
piotrcies
Just piotrcies
Just piotrcies
Reputacja: 3433

Pożyczanie pieniędzy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 01 kwie 2020, 13:36

Nigdy nie miałem problemu z pożyczaniem ludziom pieniędzy, nigdy jakieś wielkie sumy, ale kilkaset czy tysiąc złotych się zdarzało. O ile zdarzyło się pożyczyć 20 czy 30 zł dalszemu znajomemu i nigdy tej sumy z powrotem nie zobaczyć, to takie kwoty typu 100 czy 1000 zł tylko bliskim znajomym lub rodzinie i nigdy nie miałem problemu ze zwrotem należności. Co więcej, nigdy nie musiałem się upominać, te osoby same się przypominały z długiem. Raz kumplowi pożyczyłem kilka stówek na kaucję za mieszkanie, to mi chciał oddawać z procentami, ale głupio by mi było zarabiać na znajomych w takiej sytuacji.

Raz miałem wkurwiającą sytuację, pożyczyłem kilkadziesiąt złotych pewnemu gostkowi, jak poprosiłem o zwrot po jakimś czasie, to mi odpowiedział ze śmiechem, że odda, jak kiedyś będzie bogaty. Poczułem się, jakby mi splunął w twarz i nie utrzymywałem dalej kontaktów, ale sam po kilku miesiącach się odezwał, przeprosił i oddał hajs. Ale było to w sumie dość poniżające.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero
Reputacja: 3651

Pożyczanie pieniędzy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Delpiero14 » 01 kwie 2020, 13:40

piotrcies pisze:
01 kwie 2020, 13:36
odda, jak kiedyś będzie bogaty. Poczułem się, jakby mi splunął w twarz i nie utrzymywałem dalej kontaktów, ale sam po kilku miesiącach się odezwał, przeprosił i oddał hajs.
może nie żartował i dopiero po tych kilku miesiącach został bogaty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”