PES (temat luźny)

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.
Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 387
Kibicuję: Juventus

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: wloski » 29 kwie 2020, 9:57

Babej, mam pytanie do Ciebie, bo farmie sobie te GP w My club, ale straszne wciery dostaje, masz jakis sposób, aby wiecej był remisów, zwycięstw? Jakaś taktyka specjalna, bo rozumiem, że ogólnie ten drużynowy overall najlepiej jakby był koło 99.

Awatar użytkownika
Bebej
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 194

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bebej » 29 kwie 2020, 15:44

wloski pisze:
29 kwie 2020, 9:57
Babej, mam pytanie do Ciebie, bo farmie sobie te GP w My club, ale straszne wciery dostaje, masz jakis sposób, aby wiecej był remisów, zwycięstw? Jakaś taktyka specjalna, bo rozumiem, że ogólnie ten drużynowy overall najlepiej jakby był koło 99.
Nie wiem czy jest jakaś metoda na to, ale chyba musi być skoro niektórzy maja rating sim koło 1000. Ja farmie tylko cieniasami (białe, brązowe, srebrne), choć jak nie mam kim to dorzucam jakiś złotych, którymi nie będę grał. Jak skończą się kontrakty to leszczy konwertuje a złotych zostawiam. Lepszymi nie opłaca się grać bo za mało kasy z tego. Wrzucam nowych i się kręci. Gram Aramburu (tej 1 z pierwszych do wyboru). Podobno Fischer z tamtych daje radę lepiej. Zgranie chyba nic nie daje bo nieraz mam 40 i wygrywam. Miałem już rating w sim 700,potem w dupę i spadło do 500, najmniej miałem chyba z 300, ale jak się odbiłem to teraz kręcę się w przedziale 400-550.
Ogólnie Konami chyba olało te wersję już i czeka na 21 a obecny data pack to nieporozumienie. Już wcześniej granie matchday to rozrywka dla masochisty po tym co się tam odpierniczało. Teraz ta ilość błędów i pomyłek, odbić itp doszła do rankingowych. Njalepiej grało mi się w data 4, 5 też mógł być. Może jutro coś pozmieniają z tym syfem co zaktualizowali.
Jak w pewnym momencie pełno ludzi olało fife i zaczęli grac w pesa tak Konami ich nie przyciągnęło. Samym gameplayem tego nie zrobi. Tu oprócz rankingowych nie ma co robić, ciągle te same contenty, brak innych opcji czy turniejów, brak futerów, legend, a jesli sa to za coinsy (swoja droga wszyscy farmia bo liczą ze pojawia sie ikony za gp, a podejrzewam ze nic z tego nie bedzie. Zrobiła się ostatnio burza w mediach konami za to co odpierniczają i moze cos się zmieni bo jak byś pobrał wersję mobilna to juz tam wyglada to troche lepiej.
Jakimi trenerami grasz?

Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: wloski » 29 kwie 2020, 16:24

No ja właśnie w tej edycji to w ogóle słabo z ratingiem, w sim krece się kolo 300, w normalnej grze koło 450.... a w tamtym roku miałem najniżej 600, a tak to koło 800. Ogólnie często mam takie spotkania, że bramkarz ma dzień konia, i łapie wszystko, a przeciwnik kopie dwa razy prosto i wpada XD. Nie wiem zauważyłem też, u siebie, że Ci którzy mają poniżej 10 spotkań (PES to oznacza), to zazwyczaj to oni mają taki dzień konia, że mega wspiera Konami takich graczy.

Ogólnie teraz coinsy rozdaje conami, ale w sumie to czekam na jakiegoś Nedveda, Del Piero czy Pirlo, tak to sumie legendy mnie nie jarają. Ja do tej gry podszedłem tak, że mam zamiar zrobić takie Juve jakie byłoby gdyby nie transfery out, Pogba, Vidal, Pjanic, taką pomoc mam zamiar stworzyć, do tego w sumie poszperałem i się napaliłem na kilka srebrnych piłek, które fajnie rosną, tutaj mam namyśli Tonaliego, Keana, a są to być może przyszłe gwiazdy reprezentacji Włoch.

Ja mam dwóch trenerów Aramburu i Sarriego, ale mam zamiar postawić na kogoś innego.

Awatar użytkownika
Bebej
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bebej » 29 kwie 2020, 16:52

Momenty w pesie kiedy gra "pomaga" ktoremus z graczy sa tak widoczne ze masakra. Albo przetrzymasz albo dostajesz bramke jak nie kilka. Ostatnio mialem mecz o 5 wygrana z rzedu ja rating 820 gosc 970, do przerwy 3-0 dla mnie. Po przerwie zaczal sie taki cyrk ze po 25 min musialem walczyc o remis.
Tych legend Juve to sie nie doczekasz a jak juz, to za te coinsy od konami wylapiesz moze 1.
Jest kilku srebrnych jak Tonali, Florentino i paru innych ze daja rade.
Aramburu, Sarri, moze to jest powod takiego ratingu (to tez spieprzyli bo jak wygrasz to nieraz rosnie o 5 a jak przegrasz to lecisz w dol 10 i wiecej). Ja mam 2 trojki trenerow kazdy w innym ustawieniu gra:
1. Klopp, Valbuena, Abril
2. Bindewald, Rice, Setien.
Wyproboj Santosa ponoc dobry duzo gosci nim gra, ja nie umiem i go olalem. Ostatnio zawsze wychodze Valbuena albo Rice (oboje 4312) i jak nie idzie to zmieniam na innego ale to rzadko.

Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: wloski » 30 kwie 2020, 8:39

wloski pisze:
29 kwie 2020, 22:19
Wiem działam na tej bazie, staram się korzystać ze scoutów darmowych :)
Już nie aktualne haha xD wczoraj wygrałem aukcje i złapałem tego Tah, chłop jest uznany za alternatywę dla Virgila, a rzeczywiście jest duży. Może się przydać w parze z Romagnolim.

Ogólnie widzę że to tej zabawy jest mniej, bo nie grają ligi, jeżeli rzeczywiście w wakacje będą grały to będzie pewnie wysyp tego. Tak jak pisałem teraz skupiam się na budowaniu zespołu wg własnego widzi misie i nie chodzi żeby mieć same czarne kulki.

Awatar użytkownika
Bebej
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bebej » 30 kwie 2020, 10:08

wloski pisze:
30 kwie 2020, 8:39
wloski pisze:
29 kwie 2020, 22:19
Wiem działam na tej bazie, staram się korzystać ze scoutów darmowych :)
Już nie aktualne haha xD wczoraj wygrałem aukcje i złapałem tego Tah, chłop jest uznany za alternatywę dla Virgila, a rzeczywiście jest duży. Może się przydać w parze z Romagnolim.

Ogólnie widzę że to tej zabawy jest mniej, bo nie grają ligi, jeżeli rzeczywiście w wakacje będą grały to będzie pewnie wysyp tego. Tak jak pisałem teraz skupiam się na budowaniu zespołu wg własnego widzi misie i nie chodzi żeby mieć same czarne kulki.
Dzisiaj masz okazję wyrwać managera jakiego chcesz bo jest ruletka i za każdym razem jak wejdziesz to pokazują się inni.
Opcji grania albo jakiś turniejów to było mało albo w ogóle nawet jak ligi grały także pod tym względem pes leci w kulki totalnie. Matchday gram tylko od czwartków do niedzieli jak można swoimi zawodnikami grać ale i tak niechętnie bo tam się takie momentum włącza, że można pada rozwalić. Plus tylko taki, że szybko wyszukuje przeciwnika.

Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: wloski » 30 kwie 2020, 10:57

Bebej pisze:
30 kwie 2020, 10:08
Dzisiaj masz okazję wyrwać managera jakiego chcesz bo jest ruletka i za każdym razem jak wejdziesz to pokazują się inni.
Zaraz to zobaczę jak to ogarnać, bo mam home office i w tle sima puszczonego xD

Edit: wychodzi na to, że niestety są cały czas Ci sami..
Bebej pisze:
Matchday gram tylko od czwartków do niedzieli
A ja zależy np. jak są do wyrwania scouty, gdzie interesują mnie piłkarze, tj liga włoska, Juventus, to spoko, z Arsenalu chciałem Belleraina i Pepe (niestety jego nie mam) i z Bayernu tego wspominanego TAH, z Barcelony w sumie ogarnąłem sobie Neto jako byłego piłakrza Juve, ale ogólnie to liczyłem na Semedo... natomiast wpadł Bellerin to olałem tego drugiego.
Bebej pisze:
pada rozwalić
W ogóle to jest zajebiste, tak jak gadałem już, cisne typa, a ten mi jebie dwie brami z nieprzygotowanych pozycji i pozamiatane, gość overall z 200 większy ode mnie, cuda normalnie, ale ja tam wchodzę właśnie po tych scoutów, czasem nawet nie denerwuje się już.

W ogóle lubię co op, ale mnie w casul wkurwiało, że często jakieś turasy, zjeby ogólne są i wiesz jak już przegrywasz 1 bramką to już robią odpał, ale w jednym takim meczu, typka z polski poznałem, dałem do znajomych i gramy co op we dwóch, zajebista sprawa. Jak jest więcej graczy to mam wrażenie takiego młyna, że masakra.

Awatar użytkownika
Bebej
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bebej » 30 kwie 2020, 12:08

Menadżerowie zmieniają się dopiero około 18. Część zostaje ta sama a kilku zmienia się za każdym wejściem

Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: wloski » 30 kwie 2020, 17:42

Bebej pisze:
30 kwie 2020, 12:08
Menadżerowie zmieniają się dopiero około 18. Część zostaje ta sama a kilku zmienia się za każdym wejściem
Zaraz sprawdzimy, no i jest Kean! Wygrałem bidowanie, teraz może się uda kupić scouta z Brescia

Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: wloski » 01 maja 2020, 12:42

Bebej pisze:
30 kwie 2020, 12:08
Kupiłem trenera Portugalii, dałem go jako asystenta, popróbuję, ponieważ bardziej preferuje i mam piłkarzy pod Sarriego, a Dos Santos niestety ma taktykę do którego nie mam dobrego AMF, ale wczoraj Zaniolo ustrzeliłem ze scoutów i będe go budować

Slim91
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 284

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Slim91 » 03 maja 2020, 19:16

Kesz pisze:
15 kwie 2020, 8:50
FIFA ma duży problem z "dyspozycją" zawodników. Wiele razy będziesz mieć sytuacje, że w wielu meczach będzie wszystko super, formacja się będzie trzymać, zawodnicy odpowiednio będą się zachowywać i będziesz wygrywał a pretensje za ewentualne porażki miał głównie do siebie. Jednak niestety zauważysz też sytuacje, że zawodnicy mają dziwne zachowania, formacje się rozjeżdżają i jest jeden wielki chaos i przegrywasz... Następnie się zastanawiasz dlaczego? do tej pory było wszystko przecież ok...
Jak mnie oczy bolą po przeczytaniu tego. Gram obecnie w PES 20 i niestety co w tej grze nie raz zawodnicy odpierdalają to głowa mała. Od razu zaznaczam, że gram tylko w Master League. Gram obecnie Milanem. Niestety dyspozycja zawodników w niektórycg meczach jest koszmarna. Gra jest jest niesamowicie chaotyczna. Sam nie wiem czego się spodziewać przed następnym meczem, ale może to i dobrze nawet. Z minusów gameplayu to:
- boczni obrońcy zostają na bokach mimo iż idzie akcje przecwinika i są potrzebni jednak bliżej środka
-strzały z dystansu
-ogólne rozumienie gry przez zawodników(podaję jednym do drugiego, a cała ekipa stoi w miejscu aniżeli szukać pozycji która będzie bardziej odpowiednia. Jeden z powodów braku płynności w grze.
-bardzo często mam sytuacje gdzie piłkarz potrafi przebiec obok piłki lub nawet nie podejść do niej gdy mija go odległości max 2 metrów. Irytujące w [ch**]. MIjanie się z piłką to zupełna norma niestety przez co nie ma płynności.
-do powyższego argumentu mógłbym dodać ogólną ułomność piłkarzy
-idiotycznie "faule" zostają gwizdane
-brak możliwości dryblingu graczami. Mam Sancho czy Viniciusa. We FIFIE jestem w stanie ominąć 3 lub 4 bez problemów, a tu mam problem z dwójką, a głównym problemem nie są moje umiejętności, a po prostu mechanizm tej gry który na to niemalże nie pozwala. Nie ma kompletnie zwinności oraz takich cat moves.
-we FIFIE od kilku lat podoba mi się to, że wielu graczy ma taki własny styl poruszania się oraz dryblingu. Zdecydowanie jestem w stanie rozróżnić kiedy biegnę Vinim, Ronaldo, Messim, Neymarem, Isco i wieloma innymi, a w PESie ma to zaledwie kilku zawodników. Sprawia to niezmierną przyjemność w graniu.

Może coś pominąłem. Jednak powyższe sytuacje zdarzają się notorycznie czego we FIFA nie zaobserowałem na taką skalę(czasem wiadomo, że się zdarzają). Do obecnej FIFY dodałbym strzały z dystansu. Również są takie nijakie i niewiele zagrożenia powodują.

Teraz dodam aspekty które mi się bardzo podobają:
-bramkarze bronią na odpowiednim poziomie. We FIFIE niestety częstosą hokejowe wyniki przez co często mnie odtrąca od gry.
-marnowanie wielu sytuacji przez napastników. Strzały nie są tak efektowne jak od elektroników EA. Wiele z nich ląduje na rękach bramkarzy bądź po prostu leci obok bramki.
-różnorodność meczy. Tak jak pisałem chaos, ale być może pozytywny choć często irytujący.
-znikoma ilość wymyślonych graczy. W PES piłkarze którzy kończą kariere są dodawani do niej od nowa jako 16-17 latkowie. To jest super. We FIFE powinni zrobić możliwość wyboru bo obecnie nie potrafię używać siatki scoutów i grać tym dziwnymi nazwiskami(szczególnie brazylijczykami) z jeszcze dziwniejszymi twarzami.

Pod względem ilości licenji, klubów, lig, możliwości, oryginalnych twarzy zawodników FIFA zmiata PESa niczym tsunami. Dzisiaj jeżeli miałbym wybrać między dwoma tytułami to nie zastanawiam się nawet przez minutę. Wybieram FIFE. Gra mi się przyjemniej. Więcej możliwości, licencji itd. aczkolwiek PES również może być niezłą odskocznią od FIFY, ale zdeydowanie nie warto ceny którą widzimy po premierze. Być może kupie nową wersje, ale tylko gdy będę miał PS 5 i możliwość wgrania modów do gry.
Kesz pisze:
15 kwie 2020, 8:50
toś powie, że 100h to dużo i jak mogę psioczyć? Przez wiele czasu wmawiałem sobie, że to kwestia skilla, taktyki, jakości zawodników i z biegiem czasu poprawiałem swoje umiejętności na tyle, że takiego CPU na klasie światowej człowiek rozjeżdżał 7-0 lub 9-0 i to w meczach np. Realu z Barceloną a nie Realu z Podbeskidziem - i to też w sumie o grze dobrze nie świadczy. Najwięcej mankamentów widać właśnie w rozgrywkach z innymi graczami, gdzie już każdy detal rozgrywki jest istotny i wiele niedociągnięć oraz dziwnych mechanik wychodzi na wierzch.
Niestety poziom klasy światowej jest mizerny i jeżeli wygrywasz tam wysoko i regualernie to nie znaczy, że jesteś nawet średni w tą grę. Online to jest zupełnie inny poziom trudności i to nie przez taktykę lub mechanizm gry, a po prostu WIELKI poziom rywali. Oni jadą poziom ULTIMATE gładko po 5:0 który jest naprawdę bardzo trudny więc nie ma co porównynwać.

Dla mnie dzisiaj wybrać PESa nad FIFĄ to może nie aż takie nie porzumienie jak wybrać FIFE 07 zamiast PESa 6(kilku takich dziwaków było) co po prostu jest dziwne. Jednak mam kilku znajomych(gości) co wolą facetów zamiast dziewczyn i jestem w stanie to zaakceptować to również zaakceptuje jak ktoś mi powie, że wolie PESa zamiast FIFY. Jednak obie grupy nie przekonają mnie w żaden sposób co do słuszności ich wyborów.

We FIFE onlnie już nie gram. FUT idzie w bardo złą strone. Od P2W do FIFY street na trawiastym boisku oraz grą pełną schematów.

Awatar użytkownika
Kojiro
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 215

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kojiro » 03 maja 2020, 21:00

Bo PES od kilku lat idzie symulator piłki nożnej, FIFA to gra masowa, ma być dobra dla każdego.

Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: wloski » 03 maja 2020, 22:27

Mam wrażenie że Twoje narzekanie wynika z braku umiejętności i znajomości gry jako tako a nie, samego gameplayu ale co ja się tam znam

Slim91
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 284

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Slim91 » 03 maja 2020, 23:57

Napisałem, że mam niskie umiejętności. Przecież zagrałem pierwszy sezon od 6 lub nawet więcej w PESa. I uwierz mi stało się to nie bez powodu. O sprawach których pisałem w minusach dzieja się niestety notorycznie. W każdym meczu niemalże mam kwiatki.

Gdyby ten PES był taki super to miałby mnóstwo fanów i graczy. Tak nie jest. Co rok jest zjadany na poziomie dema oraz publicznie przez wielu wyśmiewany. I nie są to opłaceni przez EA krytycy. Kopii PESa podejrzewam, że schodzi maksymalnie 10% tego co FIFY każdego roku. Zaznaczam, że nie jestem fanboyem FIFY.

e: Odpaliłem właśnie i się zastanawiałem kto wymyślił aby każdy piłkarz miał klauzle odejścia niewiele wyższą niż rynkowa wartość. :?

Awatar użytkownika
Kojiro
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 215

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kojiro » 04 maja 2020, 0:16

Z PES jest tak, że w to trzeba grać aby uzyskać jakiś wynik, chociażby jakąś minimalną umiejętność gry, bo ta gra po prostu nie wybacza błędów i braku umiejętności grania. W tej grze duże znaczenie ma forma poszczególnych graczy, zmęczenie i zmiany taktyczne w czasie trwania samego meczu. Ja mogę się oprzeć na roku 2018, w która to część gram do dzisiaj. W Master L., nie ma meczów do odpuszczenia, nawet przy korzystnym wyniku 3:0, 4:0 jak przestaje się cisnąc przeciwnika i się odpuszcza to można dostać dwa szybkie gongi i się robi gorąco. Do tego dochodzi motyw strzelonej bramki i rozprężenia, gdzie przeciwnik w krótkim czasie potrafi stworzyć sobie kilka groźnych sytuacji. Mam też wrażenie, że zawodnicy po straconych bramkach, tracą także motywację i popełniają głupie błędy. Nie ma spacerów, w meczu trzeba być cały czas skupionym, w obronie cały czas walczyć o odzyskanie a w ataku wykorzystywać w 100% co się ma, bo przy zwykłym ziewnięciu piłka leci gdzie chce. No i szybka gra, to podstawa, nie ma tu rajdów przez pół boiska jak w FIFIE, bo po pierwsze przeciwnik nie pozwala a po drugie zawodnik opada z sił.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”