Król Strzelców La Liga - Strona 19

Wszystko o piłce nożnej w Hiszpanii: La Liga (Primera Division), Zawodnicy, Kluby (FC Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt) | Reprezentacja Hiszpanii | Transfery, Wyniki, oraz inne wydarzenia związane z hiszpańską piłką.

Kto Twoim zdaniem będzie najlepszym strzelcem sezonu 2008/2009 w La Liga?

Samuel Eto'o
25
39%
Ruud van Nistelrooy
10
16%
David Villa
10
16%
Frederic Kanoute
0
Brak głosów
Luis Fabiano
1
2%
Diego Forlan
6
9%
Sergio Aguero
4
6%
Raul Tamudo
3
5%
Raul
3
5%
ktoś inny
2
3%

Liczba głosów: 64

Awatar użytkownika
guru
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 334

Re: Król Strzelców La Liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: guru » 24 maja 2009, 0:07

MGiggs pisze:Blackubern
??

Btw, Forlan był rzucony na głęboką wodę. Prosto z Argentyny do MU...

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 99

Post Wyświetl pojedynczy post autor: MGiggs » 24 maja 2009, 0:13

Finanse to ciekawy temat, takie Wes Brom potrafiło wydac 4,7 mln funtów za waszego wychowanka Bojre(ktory jest jechany jak pies przez fanów)

Forlana pamietam jak strzelił ześwietymi piekna bramke w 85 minucie i biegał przez pare minut bez koszulki bo jej nie potrafił założyć. :beer:

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1162
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kluchman » 24 maja 2009, 0:20

bo borja valero to po prostu dosc przecietny pilkarz i cudow spodziewac sie nie mozna. cala filozofia. lepiej juz byloby dla niego, gdyby dalej gral sobie w mallorce.
MGiggs pisze:
:lol:

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda

Post Wyświetl pojedynczy post autor: MGiggs » 24 maja 2009, 0:36

Santa Cruz w 1 sezonie w Blackubern miał najlepiej wrzucajacego w lidze(Bentelya ) oraz niewiele gorszego Pedersena a że facet w powietrzu gra wspaniale to ustrzelal. Bentley odszedł,Pedersen gra słabiej i już tylko 4 ligowe gole w 20 meczach. W Hiszpani by strzelal mniej jesli trafiłby do ekipy bez dobrych dośrodkujacych,choc jak mowie w tym sezonie poza strzeleniem MU gol i przerwaniem magicznej seri niczym nie moze się pochwalic. Jesli przejdzie do City to ok 15 włozy.Tam własnie brakuje dobrego w powietrzu napastnika bo caicedo to jeden z wiekszych zartów w lidze.

Awatar użytkownika
mistyk
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 0

Post Wyświetl pojedynczy post autor: mistyk » 24 maja 2009, 0:46

Forlan to naprawde jest gosc

Awatar użytkownika
Jarzinho
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 16
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Jarzinho » 24 maja 2009, 14:06

RealFan pisze:ja tylko jestem ciekaw, jak to mozliwe, ze w tak wspanialej w defensywie lidze, w ktorej forlan chocby sie roztroil nie strzelilby wiecej goli od teveza, grajacy przeciez na skrzydle cristiano, mogl strzelic tak duzo goli. chyba grajac przeciw niemu zawsze mieli po prostu zly dzien i tak przez cale 38 kolejek.
Jak dlaczego, a no dlatego, ze kluby Premiership kupuja te całe Zabalety, Garridy, Enrique, Arbeloy. Gdyby boczni byli Brytyjczykami nie mialby takich statsow, tylko dlaczego oni kupuja tych słabych Hiszpanów, ktorym Forlan wali ciagle po 20 bramek.

Ogolnie mnie zastanawia od kilku sezonów tak od przejscia Beniteza, dlaczego kluby Premiership zapatrzyły sie tak na zaowdników z Hiszpanii i to nie na jakis gosci co sie specjlanie wybijaja, ale prawde mowiąc na przecietniaków.

Robinho tyle strzela, bo ma tyle swobody. Tyle.

Forlan pasuje jak nikt do La Liga i załuje, ze po 2 sezonie pracy Ryja Barca go nie kupiła, bo pasuje do stylu Blaugrany, moze byłby skuteczniejszy niż Eto'o. Na wysokim poziomie stała walka o pichichi, kilku zaowdników strzelilo ponad 20 bramek, pewnie do tego grona jeszcze 2-3 dołaczy. W La Liga tyle sie traci, bo kilka klubów(moze wiekszość) przykłada wieksza wage do zdobywania niż bronienia. Taka Hiszpanska piłka. Nic tego nie zmieni.

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 497

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bienias » 24 maja 2009, 14:13

kulekfcb pisze:Ronaldo jest tylko jeden i pochodzi z Brazylii, także nazywajcie Krystynke tak jak powinno sie go nazywać
Nie widzialem w zyciu lepszego napastnika niz Ronaldo z sezonu Barcy.

Ronaldo z Brazylii Ronaldo z Portugalii. To tak jak Sir Alex i Alex sam w domu. Niby dwa takie same imiona/nazwiska/przydomki a jednak jest roznica.(kolejnosc nieprzypadkowa)

Forlan to swietny napastnik, i zupelnie inny pilkarz niz ten z MU. Ale to chyba nie wszyscy zrozumieli. Strzela i strzela i znowu pewnie Eto na niego sie wkurzy :lol:

Awatar użytkownika
Lisek
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 6

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Lisek » 24 maja 2009, 14:22

Forlan z gry w Manchesterze kojarzy mi się tylko z błędem Dudka, po którym Urugwajczyk strzelił gola i...

http://www.youtube.com/watch?v=6_A6QHdWcXg

W tym sezonie gra świetnie i w pełni zasługuje na tytuł króla strzelców. Po sezonie Atletico będzie miało bardzo duże problemy, aby utrzymać go w zespole, tym bardziej, że zainteresowanie zgłaszał Real.

Awatar użytkownika
Asteniu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Asteniu » 24 maja 2009, 14:33

MGiggs pisze:Rozumiem że piłkarza który zdobyl złota piłke nie mam prawa nazywać fantastycznym :boje się:
widze ze asteniowi zyłka pekła i już kuszczakami zapodaje :mrgreen:
A gdzie ja takie coś napisałem ? Gdzie zanegował jego talent ? Ja zadałem Ci tylko proste pytanie, a ty na nie nie jesteś w stanie odpowiedzieć, a jedynie zaczynasz szczekać.
MGiggs pisze:Ronaldo miał fenomenalny sezon, 1 skrzydłowy od czasó besta z tylokma bramkami, krol strzelcow LM i Premiership za co zdobył złota piłke. piłkarz zupełnie unikalny jak Messi czy kiedyś Raul. I mam to zestawic z Forlanem?
Statystycznie wychodzi to samo.
RealFan pisze:zastrzeliliby go? zrobili pole minowe w polu karnym? ciekaw po prostu jestem, co antyforlanowego maja boro czy blackburn.
Nie, nie i nie. Po prostu MGiggs by mu zabronił tego i już. Ewentualnie rzucił by na niego klątwę.
Kamil232 pisze:. Upraszczanie to wszystko i sprowadzanie tylko do ligi jest niedorzecznością.
Zgodzę się.
MGiggs pisze: Realfajnie, ja pamietam jak Diego po meczu z Blackubern dostał magiczna note 1 od 3 dzienników :wink: . Blackubern ma lepsza defensywe od takiego Gijonu i to wstyd że ekipa z takimi amatorami w defensywie ma szanse na utrzymanie w tak znakomitej lidze.
I co to ma do rzeczy ? Teraz w Hiszpanii za każdy mecz dostaje 10. Co do Sportingu Gijon to oni po prostu są bardzo źle taktycznie poustawiani, choć z pewnością ich obrońcy nie nadają się do Primera Division.
MGiggs pisze:Robinho pokazał że ma dar do znajdowania sie w odpowiednim miejscu w polu karnym. ma 0 obowiazków w drużynie jesli chodzi o defensywe i jest wolnym ptakiek bez przypisu.
Natomiast Forlan tego daru nie ma :haha: Po drugie często wraca się do obrony i rozgrywa, tak więc nie mógł by strzelać bramek w Anglii.
MGiggs pisze:Forlana pamietam jak strzelił ześwietymi piekna bramke w 85 minucie i biegał przez pare minut bez koszulki bo jej nie potrafił założyć. :beer:
Bo gdyby był dobrym napastnikiem to zakładał by ją w dwie sekundy, a tak chłopak ambitnie pobiegł odzyskał piłkę, no ale nie potrafił założyć szybko koszulki i to go eliminuje z bycia dobrym napastnikiem.
lisek_chz pisze:Forlan z gry w Manchesterze kojarzy mi się tylko z błędem Dudka, po którym Urugwajczyk strzelił gola i...

http://www.youtube.com/watch?v=6_A6QHdWcXg
Każdemu może się zdarzyć, chociaż naprawdę pięknie to zrobił i z wielką klasą.
lisek_chz pisze:W tym sezonie gra świetnie i w pełni zasługuje na tytuł króla strzelców. Po sezonie Atletico będzie miało bardzo duże problemy, aby utrzymać go w zespole, tym bardziej, że zainteresowanie zgłaszał Real.
Nie będzie miało. Sam Forlan zapowiedział że na pewno zostanie, bez względu na wszystko. Prasa donosiła że jeżeli Atletico nie zakwalifikuje się do LM to odejdzie. Prezes Atletico powiedział że go nie sprzeda chyba że ktoś wyłoży 36 mln euro. Ostatnio było że Barca chcę tyle za niego dać. W sumie nie zdziwił bym się gdyby perspektywa gry w Barcelona by go skusiła, jednak na 95% zostanie, podobnie jak Aguero.

Awatar użytkownika
Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 262

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kamil232 » 24 maja 2009, 15:55

Ronaldo z Brazylii Ronaldo z Portugalii. To tak jak Sir Alex i Alex sam w domu. Niby dwa takie same imiona/nazwiska/przydomki a jednak jest roznica.(kolejnosc nieprzypadkowa)
a w tej bajce były wilki?

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda

Post Wyświetl pojedynczy post autor: MGiggs » 24 maja 2009, 16:10

Napisałem ze Ronaldo jest fenomenalny a ty szczekałes prowokacyjnie ,,który zawodnik w MU nie jest fenomenalny, Kuszczak?,,.Wybacz ale zrozum co sam piszesz a pozniej wynagaj tego od innych.Statystycznie to kazdy mąż bije żone, dlatego tobie zostawiam statystyke bo nie rozumiesz fenoomenu i geniuszu Ronaldo z poprzedniego sezonui aż wstyd to zestawiać z Forlanem.

Nie wiem czy wiesz jak gra Robinho w City ale z tego co piszesz to bardzo w to wątpie.Forlan musiałby toczyć fizyczna walke z obroncami,Robinho takiej unika jak ognia,ucieka gdzies na skrzydło,znika na dlugie minuty z widoku ale czesto uda mu się znalesc. Jeśli tak miałby grać w Premiership napastnik to stworzyłby sie jakis nowy tręd.City by lepiej zrobiło gdyby miało skutecznego ,dobrego napastnika i skrzydłoweo który potrafi wziasc cięzar gry na siebie i nie boi sie walki bark w bark. Tak drużyna jest ustawiona na Robinho i mimo wielkiej kasy nie zagra w pucharach, bo poprostu jej głowny as czesto ucieka w meczach od gry.

A Twoje rozumowanie asteniu jest fantastzcyne, dalem bardzo zabawnego linka bo takie jaja sie malo kiedy widzi, ale na tym filmiku widac rowniez pieknego gola Diego,dlatego twoje opowiastki ze chcialem go osmieszyc czy zasugerowac ze jest slaby zostaw dla ludzi z twoja bajeczna dedukcja.caluski

Awatar użytkownika
Asteniu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Asteniu » 24 maja 2009, 16:45

MGiggs pisze:Napisałem ze Ronaldo jest fenomenalny a ty szczekałes prowokacyjnie ,,który zawodnik w MU nie jest fenomenalny, Kuszczak?,,.
Oj burku, widzę że wciąż nie doczekam się odpowiedzi na to pytanie, być może za trudne.

Rolando najlepszy, Carrick najlepszy, Evans, Rio, Vidic, Tevez, Rooney, Giggs, Scholes, Evra najlepsi. No to może Kuszczak nie ?
MGiggs pisze:Wybacz ale zrozum co sam piszesz a pozniej wynagaj tego od innych.
Ja niczego od innych nie wynagam.
MGiggs pisze:Statystycznie to kazdy mąż bije żone,
To fajnie masz w domu.
MGiggs pisze:dlatego tobie zostawiam statystyke bo nie rozumiesz fenoomenu i geniuszu Ronaldo z poprzedniego sezonui aż wstyd to zestawiać z Forlanem.
Ja nie rozumiem ? A gdzie to niby pisze. Zresztą niech będzie nie rozumiem, za to ty wszystko pojmujesz, bo kibicujesz MU, a jego kibice są fenomenalni, fantastyczni i wszystko pojmują.

Tak wstyd zostać najlepszym strzelcem Hiszpanii i najlepszym strzelcem Europy dwa razy w karierze. Przecież dwa razy tą nagrodę zdobywali tacy średni piłkarze jak : Gerd Muller, Eusebio, Thierry Henry i nikt nie zdobył jej trzy razy, tak więc wniosek jest prosty - tylko podrzędni zawodnicy się o nią starali, tym najlepszym nie zależało żeby zdobyć takie gówno. Christiano Rolando ? A to przeprasza wcisnęli mu tą nagrodę na siłę.

A co mnie obchodzi jak gra Robinho w MC ? Jeżeli piszesz że on ma instynkt strzelecki i dlatego strzela bramki w MC, to ja Ci pisze że tym bardziej będzie tak strzelał bramki Forlan.
MGiggs pisze:A Twoje rozumowanie asteniu jest fantastzcyne, dalem bardzo zabawnego linka bo takie jaja sie malo kiedy widzi, ale na tym filmiku widac rowniez pieknego gola Diego,dlatego twoje opowiastki ze chcialem go osmieszyc czy zasugerowac ze jest slaby zostaw dla ludzi z twoja bajeczna dedukcja.caluski
A według Ciebie nie jest słaby ? Może inaczej, za słaby na ligę Angielską. To nie ty pisałeś że nie strzeliłby nawet połowę tego w PL ? To nie ty napisałeś że wstydem jest porównywać jego 31 bramek z tego sezonu do 31bramek Ronaldo z poprzedniego sezonu. To nie ty napisałeś że Tevez który w tym sezonie zdobył 5 bramek strzeliłby więcej od Forlana który zdobył tych bramek sześć razy więcej ? To nie ty pisałeś że nikt poważny go z Anglii nie kupi ? To nie ty sarkastycznie pisałeś - Niech strzeli jeszcze Anelka i będzie wyborowa para strzelców ? To nie ty nazwałeś go po pierdółką ? Więc nie schrzań tutaj głupot.

Przejrzyj chłopczyku na oczy i zauważ że jedynie ty nie potrafisz docenić tego czego w tym sezonie dokonuje Forlan który gra FENOMENALNIE i to nie tylko chodzi o strzelane bramki, ale o ambicję, walkę o każdą piłkę, udzielanie się w obronie, rozgrywanie piłki i przywracanie nadziei.

Dla mnie jest to w tym sezonie najlepszy zawodnik PD, który ma największy wpływ na grę swojej drużyny. Taki Aguero jest taki maciupeńki w tym sezonie w porównaniu do Forlana.

dajcie sobie na wstrzymanie // fieldy

Awatar użytkownika
kaczy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 456

Post Wyświetl pojedynczy post autor: kaczy » 06 kwie 2010, 12:59

L. Messi Barcelona 26
G. Higuain Real M. 24
D. Villa Valencia 20
C. Ronaldo Real M. 18
D. Forlan Atletico 16

STAN NA 30 KOLEJKĘ. Jeszcze 8 do końca.

Mam nadzieję że Pipita utrzyma passę strzelecką w GD i zrówna się z Messim.
Trzeba także zaznaczyć że Lionel zaczynał sezon jako niekwestionowana gwiazda, kiedy Higuain był tylko rezerwowym.
A może Villa nam namiesza ;)

Awatar użytkownika
Asteniu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Asteniu » 22 sie 2010, 9:11

A jak to będzie w tym sezonie ? Messi pewnie znów w czolówce i w sumie tylko go jestem pewien. Zobaczymy co w nowym otoczeniu pokaże Villa (i tu pytanie, on ma grać w miejsce Heńka czy jako środkowy ?) Higuain powien też być w czołówce. W pierwszej piątce jeszcze Ronaldo i Forlan, czyli nic nowego, chociaż liczę że w końcu błyśnie Aguero i prześcignie Forlana. Z innych zawodników szansę daje Soldado, Ibrze (o ile nie odejdzie) Fabiano i myślę że sporą role w tym sezonie może odegrać Nilmar, tyle że on tam raczej hasa sobie po skrzydle. Jak zwykle dużo zależeć będzie od kontuzji i tak doszedłem do wniosku że tym postem nic nowego nie napisałem :)

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo
Reputacja: 11

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Mentor » 05 wrz 2010, 18:13

Asteniu pisze:Zobaczymy co w nowym otoczeniu pokaże Villa (i tu pytanie, on ma grać w miejsce Heńka czy jako środkowy ?)
Teraz już wszystko wiemy :P

Zlatan odszedł a więc Villa jako pewniak do pierwszego składu na pewno będzie jednym z głównych faworytów. Oczywiście nic się nie zmieniło w kwestii Messiego - jak strzelał tak strzelać będzie dalej. Poza tą dwójką na pewno Cristiano jeżeli zdrowie pozwoli (to się zresztą tyczy wszystkich, ale on w ubiegłym sezonie miał największe problemy chyba). W sumie typuję podobnie jak przedmówca a więc w czołówce jeszcze Forlan i Higuain, ale mógłby ktoś mniej lub bardziej niespodziewanie wtrącić się w ten wyścig. Aguero? Nie wierzę. Zdecydowanie zbyt chimeryczny jak dla mnie no i często zdarza mu się marnować na potęgę. Soldado może kilkanaście razy ukłuć, ale 20 raczej nie przekroczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hiszpania”