I liga - Strona 35

Piłka nożna w Polsce: Ekstraklasa, 1 Liga, 2 Liga, Puchar Polski | Zawodnicy i kluby (Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Kraków, ŁKS Łódź, Widzew Łódź) | Reprezentacja Polski | Polscy Kibice, Oprawa meczowa | Transfery, Wyniki, oraz inne wydarzenia związane z polską piłką nożną.
Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 12904
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 1667

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 11 mar 2020, 20:39

W związku z komunikatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego dotyczącym odwołania imprez masowych oraz mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 ze strony organów administracji publicznej do klubów Fortuna 1 Liga kierowane są rekomendacje dotyczące organizacji imprez sportowych uwzględniającą minimalną liczbę osób przebywających na stadionie w trakcie meczu (tj. osoby funkcyjne wymagane do prawidłowego przeprowadzenia zawodów). Najbliższe spotkania Fortuna 1 Liga odbędą się tym samym bez udziału publiczności.

W tej wyjątkowej sytuacji telewizja Polsat podjęła decyzję o tym, aby oprócz 3 transmisji emitowanych na kanałach sportowych Polsatu, jeśli tylko warunki techniczne pozwolą, kibice mieli możliwość obejrzenia za darmo pozostałych meczów na stronie www.ipla.tv. Z każdego takiego stadionu zostanie wyemitowany sygnał z jednej kamery. Jest to wyjście naprzeciw społeczności kibiców Fortuna 1 Liga i będzie obowiązywało już od najbliższej kolejki ligowej.

- Sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 to rzecz bez precedensu w polskim sporcie. Jako liga jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz naszych strategicznych partnerów – telewizji Polsat oraz firmy Fortuna. Osobiście dziękuję Dyrektorowi Marianowi Kmicie, że zdecydował się na pokazywanie wszystkich spotkań Fortuna 1 Liga. To potwierdza, że jako społeczność skupiona wokół naszych rozgrywek chcemy wspólnie znajdywać optymalne rozwiązania w obecnej sytuacji. W związku z tym kieruję również apel do naszych wspaniałych kibiców, aby w miarę swoich możliwości również pokazali swoje wsparcie dla klubów decydując się na pozostawienie środków z tytułu biletów na działalność bieżącą swoich klubów. To byłby z pewnością ważny gest w ich stronę - mówi Marcin Janicki, prezes zarządu Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Dzięki współpracy z mec. Amelią Szukowską i mec. Michałem Żukowskim z kancelarii Innteo Legal Żukowski, Szukowska Radcowie Prawni Sp.p. oraz mec. Rafałem Iniewskim (Iniewski Doradztwo Prawne), udało się wypracować potencjalne modele dzięki, którym każdy kibic posiadający ważny bilet na mecz będzie miał możliwość wymiany na produkt lub usługę z portfolio klubowego lub przeznaczyć środki z biletów na ważny dla klubu cel. Takim wyborem może być np. możliwość:

powierzenia środków klubowi, które przeznaczone byłyby na rozwój szkolenia dzieci i młodzieży. W tym modelu kibic decydujący się na „przekazanie” środków na akademię piłkarską klubu powinien złożyć oświadczenie w formie pisemnej lub elektronicznej (jeżeli pozwoli na to system informatyczny) powierzając klubowi środki z biletów do przeznaczenia na wskazany cel (lub wypłaty na rzecz innego podmiotu prowadzącego akademię) w określonym czasie;

wymiany biletu na voucher uprawniający do zakupu biletu na przyszłe mecze swojej drużyny. Wymiana na bon o wartości odpowiadającej cenie biletu będzie dokonana, o ile kibic złoży odpowiednie oświadczenie wyrażające zgodę na taką zamianę.

Wszelkie szczegóły techniczne dotyczące potencjalnego rozwiązania zostaną przekazane za pośrednictwem klubowych stron internetowych. W przypadku rozwiązań związanych z karnetami klubowymi rekomendowane jest podejmowanie decyzji w momencie zakończenia jego ważności tj. po sezonie rozgrywkowym.

Wszelkie nowe informacje związane z zaistniałą sytuacją będą przekazywane za pośrednictwem serwisu www.1liga.org w trybie bieżącym.
Nieźle, spory plus dla Polsatu.

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 12904
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 1667

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 22 kwie 2020, 17:40

– Czy to jest sprawiedliwe, że Olimpia nie płaciła, a dziś 34 ma punkty i jest blisko miejsca barażowego o awans? Że Bełchatów z 25 punktami od wielu miesięcy nie płaci, a ma tylko o punkt mniej od Chrobrego? My zatrudniliśmy takich ludzi, na jakich nas stać, ale do momentu epidemii przynajmniej mieliśmy wszystko popłacone. PZPN musi zacząć być konsekwentny z licencjami. Jeśli zaczniemy oferować realnie tyle, ile możemy mieć w kasie, skończy się podskakiwanie piłkarzy, którzy stawiają wygórowane warunki, wiedząc, że jak nie tu, to gdzie indziej znajdzie się ktoś, kto tyle da – dodaje dyrektor Chrobrego.
Ciekawie o rywalizacji w I lidze mówi Prejs. Ma gość sporo racji, jak taka Stal Mielec kontraktuje Żyrów czy Maków i po miesiącu przestoju ma się zwijać, albo Radomiak, beniaminek który walczy o awans i nie płaci? To nie jest uczciwa rywalizacja, jak zatrudniasz gości na których Cię nie stać, a oni się go pytają, czy wolałby się "uczciwie" utrzymać po dograniu całego sezonu :D

Bolało go to bardzo przez całą poprzednia rundę te podśmiechujki z początku sezonu i to jaką kadrę zbudował. Teraz w sumie może sobie pogadać, bo Chrobry jest nad strefą spadkową i nikt nie powie, że utrzymał się kosztem innych. W rozmowie z weszło podtrzymał swoje tezy. Sam trochę krytykowałem jego ruchy, ale z czasem zaczynam rozumieć słowa urzędników miejskich "dobry fachowiec, tylko na piłce się nie zna". Finanse w Głogowie są w porządku, nie ma zagrożenia że Chrobry nie przystąpi do następnego sezonu.

Dodam jeszcze, że w tym okresie bardzo mi zaimponowało środowisko Chrobrego. Z obniżkami pensji nie było problemu, ale tu też wiele załatwiła wiarygodność klubu. Przez sześć lat w I lidze nigdy nie zalegali z pensjami, to wbrew pozorom spory sukces. Ponadto widać w tej drużynie ducha, Ivan zrobił naprawdę świetną robotę zimą. Może on naprawdę nie jest takim ogórkiem? Na pytanie o kończące się kontrakty i których piłkarzy widzi w przyszłym sezonie w kadrze powiedział "wszystkich" :D

W sumie z Vukovicia też się śmiano, a jednak potrafił w Legii stworzyć zespół i pewnie zmierza(ł) po tytuł.

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 7306
Rejestracja: 12 cze 2005, 16:52
Reputacja: 760
Lokalizacja: zza miedzy
Kontakt:

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sci » 28 kwie 2020, 13:51

⚽️ Zarząd Zagłębie Sosnowiec podjął decyzję o nie przedłużaniu kontraktu z trenerem Dariuszem Dudkiem‼️
✍️ Powodem rozstania są rozbieżności finansowe pomiędzy stronami tak duże, by nie podejmować negocjacji.
Z dniem 28 kwietnia trener Dudek został odsunięty od pracy z I zespołem. Nazwisko nowego trenera i sztabu poznamy w najbliższy piątek.

Takie rzeczy w Sosnowcu.

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 7306
Rejestracja: 12 cze 2005, 16:52
Reputacja: 760
Lokalizacja: zza miedzy
Kontakt:

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sci » 28 kwie 2020, 16:41

Łukasz Surma i Marek Saganowski kandydatami na trenera. Bycia pachołkiem Legii ciąg dalszy jeśli się sprawdzi

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 12904
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 1667

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 28 kwie 2020, 16:51

Trochę ryzyko, miesiąc okresu przygotowawczego, maksymalnie jeden sparing i od razu liga, a też jakiejś wielkiej przewagi punktowej nie ma.

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 7306
Rejestracja: 12 cze 2005, 16:52
Reputacja: 760
Lokalizacja: zza miedzy
Kontakt:

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sci » 28 kwie 2020, 19:18

Krzysztof Dębek jednak

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 12904
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 1667

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 04 maja 2020, 21:28

Boromir pisze:
22 kwie 2020, 17:40
W rozmowie z weszło podtrzymał swoje tezy.
Tutaj cała rozmowa:
https://weszlo.com/2020/05/03/chrobry-p ... zalenstwo/
Chrobry jest poukładany i słynny z tego, że płaci. Ale to nie jest tak łatwe jak się wydaje. Ostatnie dwa lata były dla nas bardzo trudne. Każdy beniaminek z drugiej ligi miał od razu ambicje na awans do Ekstraklasy, sztucznie podbijano wartość zawodników w pierwszej lidze. Każdy klub chcący się utrzymać musiał się do tego dostosować, żeby tylko uniknąć spadku i aktualnie mamy sytuację jaką mamy. Bardzo niewesołą finansowo.
Im dłużej się nad tym zastanawiam tym coraz mocniej się z nim zgadzam i rozumiem jego decyzje z ostatnich kilku sezonów.

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 12904
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 1667

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 10 maja 2020, 22:11

Zespół Medyczny PZPN przeprowadził analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach Fortuna 1. Ligi. Zgodę na treningi w grupach otrzymało już 14 klubów.

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że w czwartek, 7 maja 2020 roku, we wszystkich klubach Fortuna 1. Ligi przeprowadzone zostały badania diagnostyczne – przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. W sytuacji stwierdzenia wyniku pozytywnego lub niejednoznacznego, konkretna osoba zostawała kierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z dróg oddechowych w kierunku SARS-CoV-2 met. Real Time RT-PCR. Do czasu uzyskania ostatecznych wyników badań kluby mogły przeprowadzać wyłącznie treningi indywidualne.

Zespół Medyczny PZPN na bieżąco analizuje wyniki badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach Fortuna 1. Ligi. Ich wynikiem jest zgoda rozpoczęcia z dniem 9 maja treningów grupowych, w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2020 roku, w klubach: Zagłębie Sosnowiec, Chojniczanka Chojnice, GKS Tychy, Odra Opole, Stomil Olsztyn, Puszcza Niepołomice, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Sandecja Nowy Sącz, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Warta Poznań, Wigry Suwałk, Chrobry Głogów, GKS 1962 Jastrzębie, GKS Bełchatów.

Wcześniej akceptację na treningi grupowe do 14 osób uzyskały pierwszoligowe Miedź Legnica i Stal Mielec, które w ostatnim tygodniu maja przystąpią do rozgrywek Totolotek Pucharu Polski.
Nauczony doświadczeniem PZPN wyniki podał po trzech dniach :D

Brakujące dwa ogniwa to Olimpia Grudziądz i Radomiak Radom.

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 12904
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 1667

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 19 maja 2020, 23:03

Obrazek
Świetne zdjęcie. Stary stadion z drewnianymi ławkami i żwirową bieżnią. Tam, gdzie stoi cyrk był wielki bazar odzieżowy (we wtorki i piątki) gdzie zjeżdżała się cała Bułgaria i Rumunia z podrabianymi markami. Stare boisko trawiaste, gdzie trenowali juniorzy, a które generalnie było mocno zaniedbane.

Teraz te tereny wyglądają tak (zdjęcie z drugiej strony):
Obrazek

Nowe boisko rezerw, boiska treningowe, baseny w miejsce bazaru, nowe korty tenisowe, skate park i masa innych pierdołów. O generalnym remoncie stadionu nawet nie wspominam. Fajnie, że na całym terenie zostawili drzewa, zawsze je lubiłem :wink:

Masakra, jak to się wszystko pozmieniało w 15 lat właściwie :D

Awatar użytkownika
NoName1989
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 5921
Rejestracja: 28 lis 2006, 18:54
Reputacja: 507
Kibicuję: WIDZEW
Lokalizacja: Łódź

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: NoName1989 » 23 maja 2020, 10:15

A gdzie cyrk? :nein:

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 12904
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 1667

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 23 maja 2020, 20:30

Cyrk odjechał razem z Rumunami i Bułgarami :(

Napoleone
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2020, 11:22
Reputacja: 0
Kibicuję: Lucchese

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Napoleone » 25 maja 2020, 11:26

mam pytanie

na jaka strona internetowa możesz znaleźć zawodników zdyskwalifikowanych i rannych 1 liga ?

ekstraklasa potrafie ale 1 liga nie

Awatar użytkownika
NoName1989
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 5921
Rejestracja: 28 lis 2006, 18:54
Reputacja: 507
Kibicuję: WIDZEW
Lokalizacja: Łódź

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: NoName1989 » 25 maja 2020, 18:06

Rannych :lol2:

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 12904
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 1667

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 25 maja 2020, 20:20

W Chrobrym ranny jest Machaj, ale on raczej już nie wróci w tym sezonie. Zdyskwalifikowany na jedną kolejkę jest Kozak.

Napoleone
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2020, 11:22
Reputacja: 0
Kibicuję: Lucchese

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Napoleone » 26 maja 2020, 9:50

Nie jestem polakiem, ale znam od duzo lata polski lighi i oglondam kazdego match ekstraklasa ,ale mnie jest potzrebne strona gdzie pisze kto pasuje za kartka 1 liga, u ekstraklasa jest napisano na strona sportowefakt ale 1 liga niema,ktos mi pomoze ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska”