To że inni dostają więcej to żadne wytłumaczenie. Z budżetu miasta opłacamy milionerów kopiących piłkę na stadionie wybudowanym z piblicznych pieniędzy. Bardzo liczę że w najbliższym czasie ktoś się temu przyjrzy i takie praktyki odgórnie będą zakazane co z korzyścią się przełoży na funkcjonowanie klubu i budowanie konkurencyjności.1234 pisze: ↑23 sty 2026, 16:334,5 miliona to taka wielka kwota? To są jakieś grosze w porównaniu do tego co dostaje taki Piast czy Śląsk i grosze biorąc pod uwagę cały budżet Pogoni i to co w klub wkłada prywatny właściciel.
W idealnym świecie lepiej byłoby tę kasę wydać na nie wiem, wymianę płyt chodnikowych w Śródmieściu, ale Pogoń to też reklama tego miasta więc taka dotacja nie jest za nic.
Kraków też finansuje kluby sportowe i w 2026 wyda na to 8 milionów.
U nas poza Pogonią kasę dostają wszyscy mniejsi z niższych lig oraz z innych dyscyplin jak kosz, ręczna. Także naprawdę, nie widzę problemu.



