Re: Reprezentacja Argentyny (zbiorczy)

Awatar użytkownika
Corinthians
Vamos Argentina!
Posty: 4524
Rejestracja: 26 mar 2005, 19:20
Reputacja: 0
Kontakt:

Re: Reprezentacja Argentyny (zbiorczy)

Post autor: Corinthians » 25 lip 2011, 22:42

Po pierwsze, to jeszcze Batista nie został oficjalnie zwolniony. Właśnie trwa posiedzenie AFA w tej sprawie, ale wszystko wydaje się być przesądzone.

Alejandro Sabella to 56-letni trener, ale z niewielkim doświadczeniem jako pierwszy trener i żadnym jako selekcjoner. Prowadził tylko Estudiantes przez 2 lata (no i teraz Al Jazira), ale bez watpienia pokazał się z jak najlepszej strony wygrywając Copa Libertadores i mistrzostwo Argentyny.

W Estudiantes stosował ustawienie 4-5-1, 3-5-2 lub 3-6-1, stawiając na mocny środek pola i opierając grę na Juanie Sebastianie Veronie. Raczej stawiał na graczy ogranych i z doświadczeniem, jak Veron, Leandro Desabato, German Re, Hernan Lopez, Leandro Benitez i Rodrigo Brana, aczkolwiek ogromną rolę w jego drużynie odgrywali też swego czasu Jose Sosa i Enzo Perez. Nie byli oni jednak jakimiś juniorami ze szkółki, ale również obyci z pierwszą drużyną, lub z epizodem w Europie (Sosa). Z drugiej strony w Estudiantes nie przelewało się ostatnio jeśli chodzi o talenty.

Na pewno jest dobrym taktykiem, Estudiantes grało bardzo mądrą piłkę, bez fajerwerków. Prezentowało się równo przez niemal cały sezon. Sabella zawsze dobrze reagował na boiskowe wydarzenia, z charakteru jest spokojny i opanowany. Rzadko się denerwuje i kłóci z sędziami.

Bez wątpienia jeden z najlepszych trenerów, jacy w ostatnich latach pojawili się w lidze argentyńskiej. Już po zwolnieniu Maradony był jednym z kandydatów na selekcjonera, ale Batista miał zbyt duże plecy.

Co do wykorzystania potencjału Messiego, to nie da się na to odpowiedzieć. Będzie to zależało od sytuacji kadrowej, na kogo Sabella postawi w swojej reprezentacji. Sądzę, że nie będzie robił wielkiej rewolucji, bo na jesień już trzeba będzie walczyć o punkty. Swoich koncepcji z Estu też nie będzie kopiował, bo w reprezentacji będzie miał o wiele większe pole manewru jeśli chodzi o atak. W sierpniu Argentyna gra mecz z Rumunią, więc pierwsze powołania pewnie trochę nam powiedzą.

Wróć do „Piłka nożna na świecie”