Katastrofa prezydenckiego samolotu - Strona 55

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 25766
Rejestracja: 13 sie 2011, 23:58
Reputacja: 2153

Re: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » 10 kwie 2015, 22:18

No tak. Przeciez Platforma wymyslila wybuch i zamach.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Posty: 39070
Rejestracja: 31 maja 2004, 18:33
Reputacja: 4832
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Tomusmc » 10 kwie 2015, 22:23

Ta cała rozmowa tylko w dni poprzedzające rocznicę i parę dni po nich jest dla mnie żenujące. W ciągu roku nic, a nagle media i nawet forum huczy od katastrofy. Ja nie oglądam wiadomości, nie czytam o tym w ogóle i już naprawdę mam tego dosyć. Kpiną dla mnie jest podchodzenie przez bite 5 lat do tej sprawy i wzajemne szykanowanie. Nie potrafią ogarnąć i tyle. Nie pierwsza i nie ostatnia katastrofa.

Awatar użytkownika
Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 8988
Rejestracja: 15 kwie 2005, 13:51
Reputacja: 262

Re: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kamil232 » 10 kwie 2015, 22:24

Nie będę się powtarzał. Wkleje raz jeszcze swój post sprzed roku
Kamil232 pisze:
Kamil232 pisze:Arcybolesna jest jedna kwestia, której widać niektórzy nie chcą przyjąć do wiadomości. Być może to mechanizm wyparcia, że się uwierzyło w brednie.

Po pierwsze nie ma ŻADNYCH, żadnych dowodów, że ktokolwiek naciskał na lądowanie. I być ich nie mogło bo ten samolot nie próbował lądować. Nie ma żadnych tak ląduje debaściaki, nie ma żadnego jak nie wyląduje to mnie zabije, nie ma żadnych czekamy na decyzji pierwszego pasażera bla bla bla itd. reszta ściem. Gen. Błasika nie było w kokpicie, ani nikogo innego z otoczenia Prezydenta.

Samolot nie próbował lądować tylko robił podejście do 100 metrów. Czytając wielu pilotów mówi się o tym jako o standarodwoej procedurze. Samolot schodzi do 100 metrów bezpiecznej odległości, po której można bezpiecznie odejśc z powrotem, obczaja waruneczki czy da radę siąść, jak nie to się zmywa i wszystko. Nikt tutaj za wszelką cenę nie próbował lądować, ten mit chyba będzie wiecznie żył jak Krisztianu Ronaldu zawodzi w najważniejszych spotkaniach. Piloci otrzymali zgodę od wieży na zejście do 100 metrów(wg. załogi Jaka, która słyszała tą rozmowę przez swoje radio nawet do 50 metrów co notabene przeczy zapisom z czarnych skrzynek, co może świadczyć o ich sfałszowaniu) i to też zrobili na 100 metrach pada komenda Odchodzimy i to też zaczęli robić piloci, powtarzam gdzie tutaj lądowanie za wszelką cenę?

I tutaj jest kluczowa imo kwestia do wyjaśnienia powodów katastrofy. Wg. raportu Millera piloci byli idiotami, bo chcieli odejść na autopilocie i Protasiuk przez parę sekund wciskał przycisk uchod samolot opadał i opadł do tak niskiej wysokości, że jak już chwycił za wolanty było za poźno na odejście na drugi krąg. Ja nie wierzę w kretynizm Pilota i w to, że Protasiuk przez parę sekund widząc, ze za pierwszym czy drugim razem uchod nie zadziałał i nie chwycił za stery nie wierzy. Zresztą potwierdzają to również Stroiński, który go szkolił i który dowodził tupolewem 7 Kwietnia czy nawet Latkowski gość który napisał paszkwilowską książkę Ostatni lot.

Protasiuk notabene sobie połamał palce tak rozpaczliwie próbując podnieść maszynę sterami. Podejrzewam, że mogła być jakaś awaria, ale to tylko przypuszczenia. Bez rzetelnego śledztwa są to domysły
Na tym właśnie polega istota problemu. Co to, trzeci świat, żebyśmy nie mogli się dowiedzieć od początku do końca (albo sprawdzić to, co jesteśmy w stanie), co tam zaszło? Pokazaliśmy się jako niepoważne państwo, które nie potrafi zadbać o swój interes (począwszy od planowania podróży, po śledztwo ws. katastrofy).
W punkt. Oto właśnie chodzi i o tym tu nawijam od dłuższego czasu, kiedy inny próboują mi wmawiać jakieś brednie. To jest clou sprawy za to wszystko pełną odpowiedzialność ponosi nie kto inny jak Donald Tusk i reszta ekipy Sikroski, Arabski, Klich etc.

Począwszy od początku. Planowane było uczczenie 70 rocznicy pomordowania bohaterów wspólnie i tak powinno być w taką roczncię Premier i Prezydent powinni być wspólnie na tychh obchodach. Kancelaria Prezydenta ostrzegała Kancelaria Premiera, że Rosjanie będą próbowali dzielić stronę Polskę, zaprosić jednego przedstawiciela, drugiego strając się wykluczyć. Donald Tusk w to wszedł bo jak zwykle miał w dupie wszystko, prócz własnego interesu. Zagrał sprawami Polskimi by się pokazać jako ten, który potrafi dogadać się z Ruskimi. Zagrał przeciwko Prezydentowi własnego kraju z obcym mocarstwem. A następnie jak już wcześniej w przypadku szczytów UE obniżał rangę Prezydenta i jego wyprawy, środków bezpieczeństwa.To Kancelaria Premiera dysponuje samolotami i organizuje wyloty również Prezydenckie. Pusty śmiech mnie ogarnia jak ktoś mówi czemu zapakowano ich wszystkich w jeden samolot. To tylko i wyłącznie wina Donalda Tuska i jego świty, że nie dali więcej samolotów by wizyty Prezydenta miała jak najmniejszą rangę. Zresztą pamiętam atmosfera tamtych czasów. Po co się Prezydent tam pcha? Nikt go tam nie chcę, niech siedzi na dupię w Pałacu z żyrandolami, a się nie wpieprza w sprawy zagraniczne.

I to jest pierwsza kwestia postawa przed Katastrofą, która trzeba wyjaśnić i ktoś musi ponieść odpowiedzialność za fatalne przygotowanie wizyty, nie zapewnienie środków bezpieczeństwa. Do ciula to nawet ja jakbym zbił szybę sąsiadowi grając w piłkę bym poniósł wiekszą odpowiedzialność niż ktokolwiek tu poniósł. Bo nikt takowej nie poniósł. Na Łotwie zawala się dach supermarketu i Premier podaje się do dymysji. Tutaj dochodzi do katastrofy gdzie giną najważniejszi ludzie w pańśtwie i nikt nie ponosi ani krzty odpowiedzialności, nawet politycznej. Toż to kpina jest. Do wyjaśnienia głębokiego jest również gra Premiera przeciwko Prezydentowi z obcym mocarstwem.

A druga kwestia to oczywiście jest postawa po katastrofie. Nie zapewnienie zabezpieczena dowodów. Pozwolenie na cięcia Wraku i betonowanie miejsca po katastrofie. Skandaliczne potraktowanie ciał zmarłych, jeszcze pare tyg. po katastrofie znajdowano szczątki. Kłamstwa Ewy Kopacz o przekopywaniu ziemi 2 metry w głąb. Dalej sekcje zwłok, kolejne kłamstwa Ewy Kopacz, że polscy lekarze przy nich uczestniczyli. Nie zrobienie sekcji zwłok w Polsce po przyjeździe ciał, przez co np. pomylono ciała, czy też jak się okazało zbezczeszczano zwłoki, w ciałach znajdowano śmieci. No i przede wszystkim zgoda na oddanie całego śledztwa w ręce Rosjan i kluczowych dowód. Zgoda Donalda Tuska na to by katastrofę wyjaśniano wg. Konwencji Chicagowskiej, która dotyczy lotów cywilinych, a nie wojskowych. Nie odwołanie się do Polsko-Rosyjskiej umowy z 1993 roku wg. której bylibybyśmy na równych prawach jak Rosjanie i śledztwo byłoby prowadzone wspólnie. Podpis Jerzego Millera zgadzający się na to by orginały czarnych skrzynek i wrak pozostał w Rosji do końca ich śledztwa(czyli jak wiadomo w tym kraju do wtedy kiedy im się podoba). Nie poinformowanie o całej sprawy NATO i nie poproszenie krajów sojuszniczych o pomoc w wyjaśnianiu sprawy. Nawet USA po ataku na WTC mając i tak najlepszy wywiad w NATO poprosiła kraje by przekazały jej wszystkie informacje o sprawie, które posiadają. Donald Tusk zabronił MON zwracania się do NATO, pomimo, że pare godzin po katastrofie byłby takie plany w resorcie. Krótko mówiąc skandalicznie potraktowanie całej tej sprawy i jej wyjaśniania, a wręcz olanie jej i jak to powiedział nawet stary komuch W. Cimoszewicz podejście do jej wyjaśniania gorzej niż do włamania do garażu na Pradze. Choćby sprawa wspomnianiego trotylu 2 lata po katastrofie dopiero przebadano wrak pod względem materiałów wybuchowych. I tak można wypisywać.

I to jest właśnie clou na ten moment sprawy. Jeśli dziś ktokolwiek jest zmęczony tematem Smoleńska i tą całą sytuacją, żę do końca nie wiadomo co i jak, to niech ma świadomośc za to wszystko odpowiada Donald Tusk i jego ekipa. Nie Macierewicze i reszta. Jeśli sprawę by wyjaśniono rzetelnie, zespół Antka byłby niepotrzebny. Sprawa jest więc arcyboleśnie prosta by mieć jakąkolwiek szansę wyjaśnienia katastrofy trzeba odsunąć go od władzy, bo on już pokazał, że na wyjaśnieniu mu nie zależy. Następnie powołać profesjonalną komisje, zwrócić się do innych krajów o pomoc, odzyskać czarne skrzynki i wrak i przeprowadzić rzetelne śledztwo. I pociągnąć do odpowiedzialności osoby, które doprowadziły do dwóch tragedii Smoleńskiej poprzez nieodpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie lotu, i po smoleńskiej poprzez olanie sprawy, nie zadbanie o rzetelne śledztwo i zrobienie z Polski kraju trzeciego świata.

Kraj, Naród który chce być uważany w świecie za poważny musi to zrobić, musi do cna wyjaśnić jak zginął jego pierwszy obywatel, a następnie pociągnąć do odpowiedzialności tych, którzy się do tego przyczynili, czy to poprzez nie zapewnienie bezpieczeństwa czy z innych powód, to już na podstawie wyników śledztwa. Pociągnąć również do odpowiedzialności tych, którzy zgodzili się na te bezczelne wyjaśnienie sprawy i doprowadzili do tego, że obywateli tego kraju traktowano jak bydło. Żołnierzy w świecie oskarżano o pijaństwo, a ciała podczas sekcji zwłok jak gówno, zaszywając w ich ciałach worki ze śmieciami, tudzież nie zaareagowali gdy kawałki ciał jeszcze parę miesięcy po katastrofie tażały się po Smoleńskim błocie. Rzekłem.

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Posty: 10251
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:28
Reputacja: 666
Lokalizacja: Magna Wola Varsoviensis

Re: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bienias » 10 kwie 2015, 22:26

No tak. Przeciez Platforma wymyslila wybuch i zamach.
No tak to prawica sobie wymyslila ze Rosja to przyjaciele Polski a Putin to dobry samarytanin

red85

Re: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: red85 » 10 kwie 2015, 22:44

A ja kolejny raz odsyłam do http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne ... skiem.html

119 stron, bez politycznego bełkotu i propagandy. Ja rozumiem, że łatwiej robić z siebie specjalistów od lotnictwa niż zagłębić się w tą lekturę, ale jeśli komuś faktycznie zależy na tym, żeby poznać opinie ludzi znających się na rzeczy...

Awatar użytkownika
Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 8988
Rejestracja: 15 kwie 2005, 13:51
Reputacja: 262

Re: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kamil232 » 10 kwie 2015, 23:27

A jak ja tam wejdę i napiszę posta to już też zostanę uznany za specjalistę, który zna się na rzeczy?

To, że forum się nazywa tak czy siak jest mało ważne. Ważne są argumenty tam podawane a te typu:
To tak samo jak z nieszczęsnym gen. Błasikiem. To że nie ma dowodów na to że był w kokpicie - to nie znaczy że go w tym kokpicie nie było, jak twierdzą niektórzy.


Mnie rozbawiają do łeż.

To, że nie ma dowodów, że Kamil232 był w kokpicie to nie znaczy, żę go nie było! :mrgreen:

Notabene z tego co tam widzę to słusznie panowie piszą, że na 100 metrach padła komenda odchodzimy. Co przeczy całej reiżmowej propaganadzie, że lądowali za wszelką cenę pod wpływem nacisków :)

red85

Re: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: red85 » 10 kwie 2015, 23:47

Spróbuj wejść i napisać posta, życzę powodzenia. Jestem przekonany (bazuje na obserwacjach kilkuletnich), że szybko zostałby usunięty, bo wbrew temu co tutaj chcesz udowodnić rzucając króciutkimi fragmentami, to forum gdzie jest miejsce na tylko i wyłącznie merytoryczne wypowiedzi. Inne zostają usunięte, albo szybko sprostowane przez ludzi mających realną wiedzę i doświadczenie.

To jak próbujesz zdyskredytować tamto miejsce jest mega słabe. Widzę, że pewnie nawet po przeczytaniu tych 119 stron przyjąłbyś do wiadomości tylko te fragmenty, które zgadzają się z Twoimi wyobrażeniami na temat katastrofy (a może bardziej z tymi, które zostały Ci wbite do głowy przez Twoje (nie)reżimowe media). Koniec, szkoda czasu i miejsca. Wszystko jest na tym forum, gdzie - powtórzę się - temat został zamknięty ponad 2 lata temu, jako że wszystko było jasne. ZA-O-RA-NE!

Awatar użytkownika
Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 8988
Rejestracja: 15 kwie 2005, 13:51
Reputacja: 262

Re: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kamil232 » 10 kwie 2015, 23:57

Dobra, dobra stała śpiewka. Może w końcu napisałbyś coś merytorycznego. Bo jak na razie Cię stać tylko non stop na podjazdy o propaganadzie, politycznym bełkocie i o tym jak już nie możesz tego czytać, a jednak non stop to robisz.

Karty na stół. Fragmenty konkretne cytaty gdzie uprawiam propagandę, gdzie kłamię, gdzie podaje nieprawdę, gdzie się mylę, gdzie wpojono mi rzekomo jakieś bzdury, które są nieprawdzie.

Krótko mówiąc udowodnij albo przeproś. Pokaż tą swoją rzekomo wielką merytorkę :)

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 11525
Rejestracja: 28 cze 2004, 15:17
Reputacja: 2275

Re: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Rojiblanco » 11 kwie 2015, 0:09

red85 pisze:Spróbuj wejść i napisać posta, życzę powodzenia. Jestem przekonany (bazuje na obserwacjach kilkuletnich), że szybko zostałby usunięty, bo wbrew temu co tutaj chcesz udowodnić rzucając króciutkimi fragmentami, to forum gdzie jest miejsce na tylko i wyłącznie merytoryczne wypowiedzi. Inne zostają usunięte, albo szybko sprostowane przez ludzi mających realną wiedzę i doświadczenie.

To jak próbujesz zdyskredytować tamto miejsce jest mega słabe. Widzę, że pewnie nawet po przeczytaniu tych 119 stron przyjąłbyś do wiadomości tylko te fragmenty, które zgadzają się z Twoimi wyobrażeniami na temat katastrofy (a może bardziej z tymi, które zostały Ci wbite do głowy przez Twoje (nie)reżimowe media). Koniec, szkoda czasu i miejsca. Wszystko jest na tym forum, gdzie - powtórzę się - temat został zamknięty ponad 2 lata temu, jako że wszystko było jasne. ZA-O-RA-NE!
Z kolegi straszny farmazon. Z tym kilkuletnim stażem to kolega naprawdę popłynął. A jeśli nawet, to bardzo niechlujnie odbywał kolega ten staż na forum, ponieważ poczynił go aż zanadto nieuważnie.
Proszę nie pisać o "sprostowaniach ludzi mających realną wiedzę..", bo są to okropne bzdury.

Pozdrawiam
- absolwent lotnictwa na aonie.

red85

Re: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: red85 » 11 kwie 2015, 0:23

Bzdury i farmazony. Wychodzi na to, że popełniłem błąd marnując cenny czas na czytanie wypowiedzi ludzi związanych z lotnictwem, często zawodowo. Ubek, Antek i inne Jarki z pewnością mają na temat lotnictwa większą wiedzę. Więcej tego błędu nie popełnię panie absolwencie. Dziękuję, bez odbioru.

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 11525
Rejestracja: 28 cze 2004, 15:17
Reputacja: 2275

Re: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Rojiblanco » 11 kwie 2015, 0:39

Po prostu za bardzo się podjarałeś chłopaku. Na przyszłość, mniej czytaj. Ucz się.
Pozdro

Awatar użytkownika
Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 8988
Rejestracja: 15 kwie 2005, 13:51
Reputacja: 262

Re: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kamil232 » 11 kwie 2015, 2:38

Nie chciałem tego wklejać wczoraj. Dziś już jednak mogę, a propo tego co kto robił po tragedii.

Obrazek

Esencja "Światłych" "postępowych" "merytorycznych" "kulturalnych" "szanujących drugą stronę" Polaków. Bydło.

O tej hołocie też pamiętamy.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 25766
Rejestracja: 13 sie 2011, 23:58
Reputacja: 2153

Re: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » 11 kwie 2015, 9:12

Zgodze sie z Kaczynskim (i pewno z czescia osob w tym temacie), ze sledztwo w sprawie katastrofy mozna bylo przeprowadzic lepiej i szybciej. Można bylo lepiej zgrac te skrzynki. Rzad i Tusk mogli bardziej sie postarac w kwestii w/w skrzynek i wraku, choc znajac stosunek Kremla do Polski efekt tych dzialan bylby zgodny ze stanem obecnym. I koniec koncow mozna bylo zamknac cala sprawe lata temu konkludujac ta tragedie rzetelnym aczkolwiek druzgocacym w ocenie raportem, ktory nie dalby Jarkowi pola do haniebnych insynuacji i manipulacji spoleczenstwem.

Wbrew temu co twierdzi Preses nie ma zadnych dowodow na to, ze w Smolensku doszlo do zamachu. Za to wszystkie sledztwa, wykluczajac to grane przez Antoniego, ukazuja caly szereg bledow po naszej jak i rosyjskiej stronie.

Smutne to i godzace w opinii Jaroslawa w dobre imie brata, ale prawdziwe.

EDIT:
Obrazek

Oryginał byl lepszy.

Awatar użytkownika
czarny samael
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 8305
Rejestracja: 30 mar 2008, 16:33
Reputacja: 861
Kibicuję: Manchester United FC
Lokalizacja: Toruń

Re: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » 11 kwie 2015, 10:53

Jak widzę, Tusk miał puścić armię do Smoleńska i bohatersko wydrzeć im wrak i czarne skrzynki.
Dobrze Komorowski powiedział, jak Rosja nie chce to nie odda wraku i kropka.
Nikt Rosji do niczego nie zmusi, Tusk to rozumiał, liczył że z uwagi na taką tragedię, można liczyć na zbliżenie między Polską a Rosją i na drodze dogadania się przyspieszyć śledztwa.
Przecież Kaczyński też tak uważał z jego pozdrowieniami dla braci Rosjan, prawda?

I gdyby PiS nie robił ze Smoleńska gry politycznej, tylko ustał ramię w ramię z PO i całą resztą w tej sprawie, to Rosjanie by nie mieli po co grać wrakiem.
PiS i jego zwolennicy nie chcą sobie do główek wbić jednej konkretnej prawdy: Rosji PiS jest na rękę. Ich bunty są na rękę. Ich awantury są na rękę. Czym bardziej PiS ciśnie, tym dalej Rosja jest od oddania wraku, bo ma w ręku kartę którą może rozgrywać polską politykę. Kaczyński albo tego nie rozumie (czyli jest idiotą), albo rozumie, ale w to gra przeciw PO (czyli gra trumnami).
PO jedynie reaguje na to co robi PiS, jak zawsze zresztą. Dlaczego PO uchodzi płazem tyle głupot? Bo człowiek widzi Macierewicza z parówkami, Dudę z karą więzienia za in vitro, Kaczyńskiego z kondominium i sobie myśli "K***a, PO to zjeby, ale lepiej żeby rządzili idioci niż szaleńcy". I PO to wykorzystuje, bo tworzy polaryzację która nakręca ludzi na system dwupartyjny.
Obie strony mają w dupie katastrofę, co pokazał Rydzyk, który po kłótni o miejsca na listach do europarlamentu zmienił front.

PiS nie może przeżyć tego, że to nie posiadanie władzy, czy jej brak decydują o skuteczności działań w sprawie skrzynek i wraku, tylko realny interes Rosji i mogą to sobie wyśmiewać zwolennicy PiS, ale to ta partia odpowiada za brak wraku w Polsce. Trzeba być zaślepionym miłością do Jarka, lub nienawiścią do Donka, żeby nie widzieć zależności między solidarnością w Polsce, a postępowaniem w Rosji. Ale po co? Lepiej robić rocznice, miesięcznice, "tygodnice" itp. i utwardzać elektorat, prawda? Bo nie chodzi o przejęcie władzy, tylko dostęp do dotacji z budżetu i rządy w samorządach na wschodzie Polski, gdzie są realne frukta dla działaczy. Kasa jest, Maciarewicz wyda kolejny raport do ściągnięcia za 25 zł od sztuki, kilka gazet z kasy SKOKów wyda specjalne dodatki, interes się kręci.

P.S.Przypomnę też, że "Zimny LECH" zaczął się od paniki z Wawelem i krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. Przedtem wszyscy wspólnie byliśmy w żałobie, ale prawica musiała ośmieszyć to wszystko żeby pokazać jak bardzo sama jest umęczona i zasłużona i czort wie co jeszcze.

Awatar użytkownika
DDK
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 15025
Rejestracja: 09 sty 2012, 0:01
Reputacja: 4139
Kibicuję: Tylko WISŁA

Re: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 11 kwie 2015, 11:31

czarny samael pisze:Jak widzę, Tusk miał puścić armię do Smoleńska i bohatersko wydrzeć im wrak i czarne skrzynki.
Ktoś tak napisał tutaj? Jeśli nie to znaczy że zmyślasz - bez sensu odpowiadać.
I gdyby PiS nie robił ze Smoleńska gry politycznej, tylko ustał ramię w ramię z PO i całą resztą w tej sprawie, to Rosjanie by nie mieli po co grać wrakiem.
równie dobrze można tak samo napisać zamieniając PO i PiS.
PiS i jego zwolennicy nie chcą sobie do główek wbić jednej konkretnej prawdy: Rosji PiS jest na rękę. Ich bunty są na rękę. Ich awantury są na rękę. Czym bardziej PiS ciśnie, tym dalej Rosja jest od oddania wraku, bo ma w ręku kartę którą może rozgrywać polską politykę. Kaczyński albo tego nie rozumie (czyli jest idiotą), albo rozumie, ale w to gra przeciw PO (czyli gra trumnami).
a czy to o czym pisał Kamil wyżej (post z tamtego roku, 3 akapit od końca) nie jest prawdą? To cięzko zrozumieć chyba wielkim obrońcom PO, Tuska i przeciwnikom Kaczyńskiego.
PO jedynie reaguje na to co robi PiS, jak zawsze zresztą. Dlaczego PO uchodzi płazem tyle głupot? Bo człowiek widzi Macierewicza z parówkami, Dudę z karą więzienia za in vitro, Kaczyńskiego z kondominium i sobie myśli "K***a, PO to zjeby, ale lepiej żeby rządzili idioci niż szaleńcy". I PO to wykorzystuje, bo tworzy polaryzację która nakręca ludzi na system dwupartyjny.
Pierwsze zdanie mówi wszystko - jeśli partia rządzącą TYLKO reaguje na to co robi opozycja to szkoda słów. I powiem Ci co innego - jak widzę Niesiołowskiego i jęgo piekny polski język to uważam że jest to on większym idiotą niż Macierewicz.
Obie strony mają w dupie katastrofę, co pokazał Rydzyk, który po kłótni o miejsca na listach do europarlamentu zmienił front.
jeśli chodzi o Po - pełna zgoda (post Kamila), jeśli chodzi o PiS - nie do końca, przynajmniej starają się coś robić (tylko co mogą?).
PiS nie może przeżyć tego, że to nie posiadanie władzy, czy jej brak decydują o skuteczności działań w sprawie skrzynek i wraku, tylko realny interes Rosji i mogą to sobie wyśmiewać zwolennicy PiS, ale to ta partia odpowiada za brak wraku w Polsce.
dobrze czytam? Realny interes Rosji decyduje o skuteczności działań w sprawie skrzynek? Skuteczności jakiej? odczytu czy przekazania skrzynek stronie Polskiej?
Trzeba być zaślepionym miłością do Jarka, lub nienawiścią do Donka, żeby nie widzieć zależności między solidarnością w Polsce, a postępowaniem w Rosji. Ale po co? Lepiej robić rocznice, miesięcznice, "tygodnice" itp. i utwardzać elektorat, prawda? Bo nie chodzi o przejęcie władzy, tylko dostęp do dotacji z budżetu i rządy w samorządach na wschodzie Polski, gdzie są realne frukta dla działaczy. Kasa jest, Maciarewicz wyda kolejny raport do ściągnięcia za 25 zł od sztuki, kilka gazet z kasy SKOKów wyda specjalne dodatki, interes się kręci.
Skończ bo rozmawiamy o czym innym, idź z tym do politycznego.
P.S.Przypomnę też, że "Zimny LECH" zaczął się od paniki z Wawelem i krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. Przedtem wszyscy wspólnie byliśmy w żałobie, ale prawica musiała ośmieszyć to wszystko żeby pokazać jak bardzo sama jest umęczona i zasłużona i czort wie co jeszcze.
ośmieszyć czym? Wybraniem miejsca pochówku? PRzecież to cieżko czytać.


A i zebyś mnie nie nazywał zwolennikiem Pisu i Kaczyńskiego. W 1 turze nie głosuję na Dude, ja PiS zagłosowałem tylko raz w życiu i to tylko dlatego, ze dobra koleżanka od Gowina startowała z ich list. Nie popieram PiSu, są dla mnie socjalistami. Po prostu staram się oglądać tą wojnę polsko-polską z poza układu i tak ją oceniać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”