Grupa C: Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk, Polska

Awatar użytkownika
piotrcies
Michael Carrick's Red Army
Michael Carrick's Red Army
Posty: 47232
Rejestracja: 03 maja 2008, 21:16
Reputacja: 8193
Lokalizacja: Wrocław

Grupa C: Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk, Polska

Post autor: piotrcies » 01 gru 2022, 9:52

Co ma nas dziwić słaba gra, jak Michniewicz, czołowy polski trener, jako szkoleniowiec młodzieżówki pojechał na turniej i grał zachowawczo na wynik? Ludzie! W młodzieżówce!

Te rozgrywki są ważne i fajnie w nich zrobić np. medal, ale chodzi o to, by nadal rozwijać młodzież, a nie grać na wynik za wszelką cenę jak na turnieju już takim najwyższej rangi. No jak naszych piłkarzy kastrują już na poziomie centralnym od młodego, to co my się dziwimy, że potem są zesrani w meczu z Argentyną i nie mogą rozegrać piłki? Mieli ci chłopcy przetarcie kilka lat temu, to im nie dano zaryzykować, popełnić błędu, żeby czasem nie spieprzyć wyniku.

Swoją drogą rozwala mnie gadanie, że my nie możemy grać inaczej. Otóż możemy i nawet da się zrobić fajny wynik. O ile kadencję Sousy uważam za fatalną, o tyle plusem jest to, że udowodnił, że można wyjść na Hiszpanię, zagrać dość zachowawczo, ale nawet coś tam z przodu pokazać i nie przegrać. Pokazał, że można z Anglikami na równych warunkach i walczyć do końca u siebie. Ba, nawet można było przycisnąć Anglię na Wembley, przecież tam przy 1-1 mogliśmy objąć prowadzenie, a porażka w sumie była dość nikła. Więc nie ma co gadać, że jedyna droga do wyniku to paniczne wywalanie piłki i gra 20 metrów przed bramką, bo to nieprawda. Da się też inaczej, ale trzeba mieć odwagę i czyste serce.

Wróć do „Mundial 2022 Katar”