Wybory parlamentarne

kostek
szara strefa pilka.pl
Posty: 2510
Rejestracja: 01 maja 2004, 16:43
Reputacja: 0

Post autor: kostek » 11 wrz 2005, 15:50

pippen pisze: aha dla Fanów Korwinn-a MIkke, Moge odsprzedać baloniki z logiem jego platformy , które dostałem( poważnie) :)
Dziękuje, postoje :lol:
PSL wygrało prawybory w Bochni
PSL z 26,42 proc. poparciem wygrało prawybory w Bochni (woj. małopolskie). Kolejne miejsca zajęły SdPl (15,93 proc.), PO (11,03 proc.) i SLD (10,72 proc.) - poinformował organizator prawyborów Krzysztof Pławecki.
5 proc. próg wyborczy przekroczyły jeszcze: PiS (8,58 proc.), Platforma Janusza Korwin-Mikke (8,43 proc.), Samoobrona (7,2 proc.) oraz Partia Demokratyczna-demokraci.pl (6,51 proc.).

Poniżej progu znalazła się LPR z 4,98 proc. poparciem.

W prawyborach, w których mogli głosować wszyscy pełnoletni mieszkańcy powiatu bocheńskiego, oddano w sumie 1306 głosów.

W trwającym od soboty mityngu wyborczym swoje programy i kandydatów prezentowało siedem ugrupowań: LPR, SLD, SdPl, PSL, Samoobrona, Partia Demokratyczna-demokraci.pl i Platforma Janusza Korwin-Mikkego.

W prawyborach nie uczestniczyły PO oraz PiS, ponieważ zarzucały ich organizatorom łamanie wyborczych zasad i manipulowanie wyborcami. Od imprezy zdystansowała się też LPR, uważając, że wyniki głosowania nie będą miarodajne i nie będą stanowić podstawy do przewidywania wyników wyborów ogólnopolskich.
Wyniki względnie pozytywny, wysoki wynik PJKM, która wyprzedziła parodie partii politycznych czyli LPR i Samoobrone oraz partię-niewypał czyli PD.

Cieszy niski wynik PISu, martwią wysokie wyniki SLD-SDPL i PSLu (!).

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”