Europa chyli się ku ruinie

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 7907
Rejestracja: 16 lip 2007, 15:20
Reputacja: 1675
Lokalizacja: Central Perk

Europa chyli się ku ruinie

Post autor: masacra » 23 paź 2017, 18:11

j1mmy pisze: I teraz pomyślcie , że dostęp do Broni byłby tj. w Usa trupy szły by w dziesiątki jak nie setki.
A pomyśl tak: gdyby którys ze swiadków tego... incydentu w Stalowej Woli miał przy sobie pistolet, to byc moze uratowałby zycie lub zdrowie kilku osób. Za kazdym razem jest druga strona medalu.

A przykład Stanów Zjednoczonych jest tu o tyle problematyczny, ze w tych Stanach gdzie dostep do broni jest najbardziej powszechny, praktycznie nie dochodzi do tego typu... incydentów, by jakis szaleniec na ulicy zaczął zabijac zupełnie przypadkowych ludzi. A wiesz czemu? Bo za kazdym razem gdy komus przyjdzie do glowy zabic jakiegos przypadkowego typa, to ma duza szanse ze ten przypadkowy typ wyciągnie swojego gnata i zabije jego. I to zreszta sie zdarza, co jest z reguły przemilczane przez lewicowe media.
Bo jak pokauje praktyka szaleniec jak bedzie chciał komus przypadkowemu zrobic krzywde to znajdzie sobie sposób (czy to nozem czy samochodem czy bejzbolem), tylko ze Ty gdybys spotkał na swojej drodze takiego goscia, nie masz praktycznie zadnego innego wyjscia oprócz ucieczki. W przeciwienstwie do np Teksanczyka, który po pierwszej zaatakowanej nozem osobie wyciągnął by z kabury Colta i odstrzelił temu pojebowi łeb.
Co więcej, ci prawdziwi przestepcy i tak zazwyczaj maja klamki i w konfrontacji z nimi Ty tez jestes praktycznie bezbronny.

I tak pół zartem, oczami wyobrazni widze sytuacje gdy w jakiejs równoległej krainie dopiero w tych faszystowskich czasach rozwija i kształtuje sie ruch samochodowy ale kilku szalenców juz zdąrzyło wykorzystac automobile by wjechac w tłum przypadkowych osob. W kilka miesiecy powstaje ruch anty samochodowy, faszystowskie rządy (chciałem napisac lewicowo-faszystowskie ale uswiadomiłem sobie ze to gruncie rzeczy byłby pleonazm :) ) starannie reglamentują dostęp do samochodów, kupic taki granicy z cudem, a zeby zdobyc na niego uprawnienia i legalnie sie poruszac trzeba nie tylko zdac egzamin ale tez przejsc szereg rygorystycznych testów psychaitryczny i nastepnie odnawiac je co 5 lat. Brzmi asurdalnie? A przeciez jak pokazują ostatnie lata, samochod moze byc równie skutecznym narzedziem ataku co pistolet.

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”