NIGERIA - ARGENTYNA (26.06.2018 - 20.00)

Awatar użytkownika
kaczy
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 7933
Rejestracja: 01 cze 2004, 10:04
Reputacja: 466

NIGERIA - ARGENTYNA (26.06.2018 - 20.00)

Post autor: kaczy » 26 cze 2018, 22:37

Mam nadzieję, że Diego się nie wykończy, i jest to tylko słaba dyspozycja dnia.

2004 rok
Diego Maradona, jeden z najlepszych piłkarzy w historii sportu, nadal jest w stanie krytycznym. Jego stan jednak normalizuje się - oświadczyła klinika, w której piłkarz leży na intensywnej terapii.
W poniedziałkowe południe czasu lokalnego opiekująca się Maradoną klinika wydała oficjalne oświadczenie o stanie Argentyńczyka. Poinformowano w nim, że stan chorego jest satysfakcjonujący, a praca organizmu powoli normalizuje się. Badania kardiologiczne wykazały, że praca serca jest coraz lepsza, chociaż pacjent nadal korzysta z pomocy respiratora i przebywa na oddziale intensywnej terapii. Wykluczono obecność jakichkolwiek narkotyków w organizmie byłego piłkarza.
Diego Maradona, który w 1986 roku poprowadził Argentynę do tytułu mistrza świata, trafił do szpitala po tym, jak zasłabł podczas pikniku po meczu ligowym Boca Juniors Buenos Aires na stadionie Bombonera, który nosi jego imię. U 43-letniego Argentyńczyka lekarze stwierdzili problemy z sercem, zbyt wysokie ciśnienie krwi oraz zapalenie płuc.

To już drugi atak choroby sercowej u Maradony. Poprzedni miał miejsce przed czterema laty, ale jak poinformowali lekarze, nie był tak poważny i nie wymagał intensywnej terapii oraz pomocy respiratora. Tym razem, według medyków, życie byłego piłkarza było poważnie zagrożone.

Piłkarz przez ostatnie lata miał problemy z narkotykami. Przechodził kuracje odwykowe, m.in. na Kubie. W związku z tym w mediach od razu pojawiły się spekulacje, jakoby powodem hospitalizacji mającego wielbicieli na całym świecie Argentyńczyka było przedawkowanie kokainy. Rodzinny lekarz Maradony Alfredo Cahe odmówił skomentowania tych pogłosek.

Przed szpitalem, w którym leży Maradona, zgromadziły się dziesiątki jego sympatyków. Wielu trzyma plakaty z wizerunkiem piłkarza i transparenty - na jednym można przeczytać "Niech Bóg cię błogosławi, Maradona !".
2007
Diego Maradona opuścił szpital psychiatryczny w Buenos Aires, ale ciągle będzie leczył się z alkoholizmu. - Nie musi już spędzać nocy w klinice. Wystarczy, że przyjdzie do nas trzy razy w tygodniu - powiedział lekarz Maradony
W marcu 46-letni Maradona wylądował w szpitalu z powodu żółtaczki wywołanej nadużywaniem alkoholu. Dwa tygodnie temu został przeniesiony do zakładu psychiatrycznego. - Teraz najważniejsza jest abstynencja i oszczędzanie wątroby. Na razie nie ma z tym żadnego problemu - dodał lekarz.
2015
Słynny argentyński piłkarz i trener Diego Armando Maradona poddał się w Maracaibo w Wenezueli operacji żołądka. Stan pacjenta lekarze określili jako dobry. "55-letni pacjent czuje się dobrze po przeprowadzonym wszczepieniu bypassów" - powiedział jeden z operujących go lekarzy Carlos Felipe Chaux. "Pozostanie pod naszą opieką co najmniej przez dwanaście dni" - dodał lekarz. » Czemu w Wenezueli? Dla wielu kibiców niespodzianką może być pewnie miejsce przeprowadzenia zabiegu. Tymczasem Maradona od dawna chwali socjalistyczny rząd tego Wenezueli. Niedawno prezydent tego kraju Nicolas Maduro wyraził opinię, że Maradona byłby dobrym kandydatem na funkcję prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). W przeszłości Argentyńczyk uważany za jednego z najlepszych graczy w historii futbolu miał sporo problemów z narkotykami i alkoholem, a w 2000 roku bliski był śmierci po przedawkowaniu kokainy
Ostatnio zmieniony 26 cze 2018, 22:40 przez kaczy, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „GRUPA D: Argentyna, Islandia, Chorwacja, Nigeria (MŚ 2018)”