Zamieszki we Francji

Awatar użytkownika
Uchi_
Polski Przyjaciel Piwa
Posty: 2127
Rejestracja: 17 maja 2004, 12:39
Reputacja: 0

Post autor: Uchi_ » 14 lis 2005, 21:30

kupa69 pisze:skandalem jest juz wywolanie zamieszek na przedmiesciach Paryżą
Skandalem ta, ale inaczej widzą to islamiści, dla których nawet i daleka więź z tymi ludźmi jest dobrym powodem do nowych wojen, czy innych zamachów, a inaczej my.I choćbyśmy mieli rację, to oni wykorzystają to na swój sposób.
kupa69 pisze:]powiedz mi, ktorzy z tych mlodych, biednych, nie wyksztalconych ludzi jest potrzebny panstwu
Każdy, w którym drzemie siła robocza, oraz Ci, którzy mają krztę wyobraźni i zamiast iść na bijatyki, wolą pracować, nawet za mniejsze pieniądze, ale żyć uczciwie.
kupa69 pisze:dopoki ci ludzie nie maja dostepu do broni, to Francuzi moga czuc sie bezpiezni, trzeba rowniez uwazac na propagande anty zachodnia jak juz wspomniales
Łoj, tutaj nie chodzi już nawet o dostęp do bronii.Im by wystarczyły nawet pałki czy noże, a jak sam się pewnie domyślasz, załatwienie na czarno broni nie byłoby wielkim wyzwaniem.Chodzi raczej o ich gotowość do zmasowanej wojny.
kupa69 pisze:nie ugolniajmym, nie wszyscy wyznawcy islamu sa zli, trzeba walczyć z fanatyzmem czy to islamskim czy chrzescijanskim
Wszystkie nie, to oczywiście.Chodzi o te, które są zdolne do jakichkolwiek ruchów.Fanatyzm chrześciajński może kiedyś się opierał na wymuszanu na kimś swojej wiary.Teraz to główny fundament islamu, a chrześcijanie masowo nie walczą w imie nawrócenia.Raczej są od tego misjonarze niż żołnierze.
kupa69 pisze:Precz z liberalizmem:!: niestety takie sa skutki miesznia sie kultur i narodowosci

Dlatego także uważam, że co za dużo to nie zdrowo, tym bardziej ludzi z krajów arabskich.

kupa69 pisze:Turcy sa jednym z najbardziej cywylizowanych krajow krajow islamkichi nie ma tam aż takiego fanatyzmu religijnego, Turcy tez nie powoduja takie zagrozenia terrostycznego jak ich bracia z innych krajow islamskich. Niestety takie mieszanie sie narodowosci moze spowodowac niebezpieczna mieszanke.
Tak, zwłaszcza znane są ich wzorowe relacje z kurdami :wink:.Gdy są na obcej ziemi i poczują wielką swobodę, a tym bardziej znajdą sobie powody do walki o niby prawa, a tak naprawdę coś na wzór obecnie Francji, to nie będzie to ciekawa perspektywa dla Niemców.

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”