Liga belgijska

Awatar użytkownika
Cement
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4257
Rejestracja: 25 lut 2012, 15:26
Reputacja: 2550
Kibicuję: Cementarnica 55 Skopje

Liga belgijska

Post autor: Cement » 14 gru 2024, 22:32

Tennessee pisze:
14 gru 2024, 21:45
Tak sobie myślę, że liga belgijska ma dość duży potencjał i chętnie by się człowiek w nią wkręcił, ciekawe kluby, porządni piłkarze, mały kraj wszystko łatwo ogarnąć logistycznie. To nie rozumiem dlaczego dalej bawią się w ten ich głupi system ligowy. Podział na trzy fazy, jakiś przeliczniki punktów, baraże o puchary, a idź pan w [ch**].
Był kiedyś taki trend, nawet w naszej ekstraklasie, na szczęście wszyscy dali sobie spokój, a w Belgii dalej się bawią. Masz w lidze pięć, sześć dużych klubów do napędzania, to nie wiem po co idą w takie dziwactwa.
Teraz to jeszcze nic, od sezonu 2016/2017 do 2018/2019 tam były dopiero wynalazki - po 30 kolejkach zaczynała się faza play-off, przy czym drużyny z miejsc 7-15 grały o LE w dwóch grupach, do których dołączały... trzy najlepsze drużyny z fazy zasadniczej II ligi :D. Łącznie dwie grupy po 6 zespołów - zwycięzcy grup grali mecz finałowy, którego zwycięzca grał z czwartą drużyną grupy mistrzowskiej o miejsce w LE :haha:.

Wróć do „Piłka nożna na świecie”