US Citta di Palermo

Awatar użytkownika
Ayala
Trampkarz
Trampkarz
Posty: 28
Rejestracja: 20 kwie 2006, 15:01
Reputacja: 0
Lokalizacja: Ibiza

Post autor: Ayala » 09 lip 2006, 18:06

No tak, co do Bovo to był prawdziwy szok, szczególnie dla polskich kibiców Romy :P Co do obrony, to Terlizzi przejdzie do Sampy, jeśli transfer Diany dojdzie do skutku, więc mam nadzieję, że uda się zatrzymać Barzagliego (za którego cena wywoławcza wynosi bodajże 10 mln jak pamiętam) i razem z Bovo będą trzymać obronę.

Co do piłkarzy Interu, to tak naprawdę niespecjalnie liczę na ich przybycie, o ile transfer Pizarro był jakiś czas temu dość prawdopodobny, o tyle Cruz był celem raczej hipotetycznym, sam zresztą nie miałbm wielkiego przekonania, gdyby dołączył do Rosanero. Jeśli chodzi o Santanę, to nie będzie żadnego problemu (niestety), bo on już jest w Violi, tak więc na środku występowaliby Corini, Simplício i Barone/Diana, a Bresciano np. razem z Gonzálezem mogliby spokojnie grać za plecami Caracciolo. No tak, Chievo ostatnio zwietrzyło szansę na Champions League i nie chcą nikogo sprzedawać, zresztą zdaje się, że sam zawodnik widziałby się bardziej w trykocie Romy niż Palermo.

I jeszcze pozostaje sprawa ataku, tu przydałby się ktoś nowy zwłaszcza, że od Makinwy nie tego działacze oczekiwali, a i całkiem prawdopodobne, że przeniesie się do Lazio. Ja bym chętnie zobaczył w ataku np. Corradiego (Zamparini byłby bogiem, gdyby udało się go sprowadzić na Sycylię), inną alternatywą mógłby być np. Asamoah Gyan, chociaż nie byłoby tak łatwo go pozyskać, bo na brak zainteresowania narzekać nie może.

Rzeczywiście, degradacja 4 drużyn oskarżonych w toczącym się procesie może przynieść prawdziwą rewolucję na rynku transferowym. Myślę, że gdyby udało się pozyskać tylko jednego z trójki Semioli - Diana - Bresciano działacze mogliby się pokusić o sprowadzenie Valona Behramiego, który nie bardzo kwapi się do gry w Serie B. Chociaż nawet, gdyby Zamparini sprowadził dwóch skrzydłowych, to i Behrami by się przydał, od nadmiaru głowa nie boli :wink:

Wróć do „Włochy”