komentarz i analiza wyników ligi polskiej 2005-2007

bragiel
Skład B
Skład B
Posty: 90
Rejestracja: 14 maja 2005, 12:45
Reputacja: 0

Post autor: bragiel » 12 kwie 2007, 21:08

piwus pisze:Czyli należy wszystko zniszczyć do końca, ale tylko na pół roku, bo potem wszystko przywracamy do poprzedniego stanu i udajemy, że nic się nie stało. Pomysł mi się bardzo podoba, myślę, ze Monthy Pythoni też byliby zachwyceni.
Nie. Udawaniem, że nic się nie stało jest granie tej farsy do końca sezonu.
To jest dopiero cyrk, przy którym Monty Python to posępny dramat antyczny.

Wskazujemy winnych i zaczynamy wszystko od nowa. A dlaczego tak? Ponieważ sytuacja jest dokładnie taka jak w Niemczech w 1945 roku-wszyscy byli umoczeni w nazizm i co można zrobić? Rozwiązać społeczeństwo? Innych ludzi nie ma. Innych klubów w Polsce nie ma.
Nie stworzymy I ligi z uczciwych klubów-bo takich w Polsce nie ma.
Jedyne wyjście to abolicja i tabula rasa dla poslkiego futbolu klubowego.

Oczywiście nie po to kluby mają prawników, nie po złodzeje zatrudniają osoby które mają uzasadniać istnienie obecnego stanu, gdzie ręka ręke myje, interes się kręci a I ligowa piłka ma tyle wspólnego z piłką, co Gazeta Wyborcza z rzetelnością, by zarżnąc kurę znoszącą , wprawdzie osrane, brudne i lewe, ale złote jajka i rozpocząć erę czystego futbolu w Polsce.

Dlatego nie licze na jakiekolwiek rozwiązanie problemu, bo lepiej zamiatać wszystko pod dywan, wszak i tak jest już pod nim tona śmieci, kolejne są wmiatane, a ludzie wciąż chcą po tym dywanie chodzić i wcale im to nie przeszkadza.

Wróć do „Polska”