AS Roma (zbiorczy)

Awatar użytkownika
Einar
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Posty: 641
Rejestracja: 15 gru 2006, 15:12
Reputacja: 0
Lokalizacja: nie z Bytomia :P

Post autor: Einar » 26 mar 2008, 22:09

Tak sobie myślę, że Mercato się zbliża wielkimi krokami, więc wypadałoby co nieco wyskrobać na temat ewentualnych transferów i składu na przyszły sezon ;].

Bramka

Doni - pewniak, w tym sezonie broni póki co bardzo dobrze i jest jednym z najlepszych golkiperów Serie A. Jedynie kończy się z nim kontrakt, więc przydałoby się go przedłużyć ( :P ), choć zawsze jest wyjście awaryjne - Amelia.

Curci - młody i perspektywiczny, u niego jedynie może być problem z siedzeniem na ławce. W razie czego zawsze można wypożyczyć i niech się ogrywa, a co. A drugiego bramkarza będziemy mieli wtedy Julio Sergio lub Zottiego. Nie jest źle.

Obrona

Cicinho - ogółem w tym sezonie gra dobrze w ofensywie i nieco gorzej w defensywie, ale ogólnie daje rade. Przypuszczalnie pierwszy skład w przyszłym sezonie.

Panucci - im starszy tym lepszy ;]. Walczak jakich mało, idealny do łatania dziur w przypadku kartek/kontuzji. Może grać wszędzie w obronie i to jego duża zaleta.

Cassetti - tak jak Panucci, ogromny z niego pożytek, może również grać wszędzie.

Juan - mimo moich początkowych obaw z tym transferem sprawdził się świetnie i jest mocnym punktem bloku defensywnego.

Mexes - klasa sama w sobie, nic nie trzeba mówić. Dodatkowo 100% Romanista.

Ferrari - pierwszy na odstrzał. Słaby, nie sprawdza się, jak gra to niepewny. O dziwo, chce go Milan, wiec dobrze sie składa.

Tonetto - radzi sobie wciąż dobrze, ale zaawansowany wiek robi swoje. Przydałby mu się dobry zmiennik (bo jak Maxa nie ma z konieczności na lewej gra Cassetti, ewentualnie Panucci), albo nawet ktoś do walki o pierwszy skład, grający wymiennie z nim.

Antunes - melodia przyszłości, w tym sezonie rzadko wychodził na boisko. Jestem za wypożyczeniem go do jakiegoś średniaka.

Pomoc

De Rossi - świetny gość. Pewniak do gry w pierwszym składzie, jeden z ważniejszych punktów drużyny.

Aquilani - ogromne postępy zrobił, świetny zawodnik. Inter wprawdzie chce go podkupić, ale zarząd mówi stanowcze: wara :smile2:

Pizarro - ostatnio wygryziony ze składu przez Aquilaniego, ale właściwie gra tyle co w/w dwójka. Wiadomo - kartki, urazy itp. Świetny zawodnik, co tu dużo gadać.

Brighi - nasz czwarty def. pom. na 99% odejdzie - marudzi, że mało gra. Bo i gra mało, tyle że dość przydatny jest, gdy dwóch z trójki DDR, Aq, Piza wyleci.

Taddei - pewniak do gry w przyszłym sezonie, świetny skrzydłowy, Romie oddany w stu procentach.

Giuly - świetny dzoker, dużo walczy, asystuje, strzela bramki, czego chciec więcej. Właśnie tego się spodziewałem po jego transferze. I sie nie zawiodłem.

Perrotta - po zakupie klasowego napastnika i przesunięciu Tottiego do tyłu może stracić miejsce w wyjściowej jedenastce, ale znając rotację Spalla i ilość meczów w sezonie i tak się sporo nagra.

Mancini - chyba największe zmartwienie Romy. Kontrakt jeszcze nie przedłużony i jest opcja, że Amantino latem nasz klub opuści. Szkoda by było, bo to świetny zawodnik i wiele mu zawdzięczamy. Swoją drogą zarząd mógłby trochę sypnąć groszem na jego nowy kotrakt... Jeśli zostanie - pewne miejsce w składzie.

Esposito - miało być nie wiadomo co, jest lipa. Gra niewiele, a jak gra to zawodzi. Miewa przebłyski, ale bardzo rzadkie (vide bramka z Parmą na 3-0 po jego pietce).

Vucinic - nareszcie Mirko w odpowiedniej formie ;]. I strzela w tak ważnych meczach, że głowa mała - w rundzie jesiennej Milan, Lazio, Sporting, w tej Milan i Real. Idealny dżoker, widze go w pierwszej kolejności do wejścia lub nawet w pierwszym składzie w razie odejścia Manciniego.

Atak

Tu zonk, bo tylko jeden napastnik :lol: I to naciągany :lol:

Totti - nic nie trzeba dodawać.


ZAKUPY

1. klasowy napastnik - przede wszystkim cieszy że zarząd jest tego świadom. Wg ostatnich doniesień ma być Borriello, ja tam jestem za :P Choć wymieniani są też tacy piłkarze jak Huntelaar, Amauri czy Gomez.

2. lewy obrońca (patrz: Tonetto) - Vargas, Vargas, Vargas. Zwłaszcza, że ponoć już po słowie z Romą ;].

3. środek obrony (do zalatania dziury po Ferrarim) - Zapate tu bym widział. Znajac dosc czeste absencje Juana (urazy niestety) i Mexesa (kartki... w sumie tez niestety. a i od czasu do czasu sie kontuzja jakas przyplącze) miałby spore szanse na gre. Oczywiście gdy wszyscy zdrowi jako trzeci stoper, pierwszy do wejścia z ławki. Też się ponoć nim interesujemy, wiec git ;].

4. ktoś za Brighiego - w sumie niewielka potrzeba, ale zawsze jakas tam. Może po prostu powrót z wypożyczenia Barusso?


ROMA 2007/08

DONI
Curci

CICINHO MEXES JUAN TONETTO
Panucci Cassetti Ferrari

DE ROSSI AQUILANI
Pizarro Brighi

TADDEI PERROTTA MANCINI
Giuly Esposito Vucinic

TOTTI

AS ROMA 2008/09

DONI
Curci

CICINHO MEXES JUAN TONETTO
Panucci Cassetti Zapata Vargas

DE ROSSI AQUILANI
Pizarro Barusso

TADDEI TOTTI VUCINIC/MANCINI
Giuly Perrotta Esposito (Vucinic)

BORRIELLO

I przydałoby się ankiete zmienić ;].

Wróć do „Włochy”