To byłoby bardzo dobre posunięcie dla Violi. Mozna "tanim" kosztem pozyskac bardzo dobrego zawodnika. Prandelli napewno widziałby go w składzie, bo w koncu to jest jeden z jego wynalazkówJeśli Inter Mediolan zdecyduje się na definitywny rozbrat z Brazylijczykiem Adriano, zawodnik być może wróci do Fiorentiny, w której szeregach grywał w 2002 roku. Zespół z Florencji jest poważnie zainteresowany napastnikiem.
Szkoleniowiec fiołków - Cesare Prandelli w przeszłości miał okazję pracować z rosłym snajperem Interu (aktualnie na wypożyczeniu w Sao Paulo). Losy obu zetknęły się w AC Parmie. Adriano pod wodzą Prandelliego spisywał się znakomicie i wyrósł na jednego z lepszych napastników włoskiej Serie A.
Brazylijczyk nie jest jedynym zawodnikiem, który znalazł się na celowniku Fiorentiny. Dyrektor Sportowy klubu Corvino cały czas pracuje nad pozyskaniem z Palermo Andrei Barzagliego.
W zespole z uwagą śledzą także poczynania Marco Amelii, ale golkiper Livorno trafi do Fiorentiny tylko wówczas, jeśli z klubem pożegna się Sebastien Frey.



