Re: Inter Mediolan (zbiorczy)

Awatar użytkownika
Martin Pellegrino
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Posty: 1233
Rejestracja: 09 gru 2005, 20:20
Reputacja: 1
Lokalizacja: Literaki :P

Re: Inter Mediolan (zbiorczy)

Post autor: Martin Pellegrino » 22 mar 2010, 21:32

kubaokocim pisze:Muntari, którego jak lubiałem za kadencji Manciniego, który strzelał nawet rozstrzygające bramki np. z Juve, tak od przyjścia Mou to nie ten sam zawodnik
To właśnie Mou sprowadził Muntariego, który miał być naszym Essienem. Piszesz o Q7 i o daniu mu kolejnej szansy (to byłby już trzeci sezon), a skreślasz Muntariego, który faktycznie nie ma najlepszego obecnego sezonu, ale nie zapominajmy, że przed rokiem prezentował się przynajmniej przyzwoicie. Nie można wprowadzać podwójnych standardów i jednym dawać niekończące się szanse, a innych skreślać w trudnych chwilach zapominając o ich zasługach.

Co do wyprzedaży z Realu to myślę, że obecnie nie ma co myśleć o VdV czy o Higuanie. Ten drugi hurtowo strzela bramki w tym sezonie i dodatkowo nie wydaje się być graczem, który strzelałby fochy gdyby Królewscy w przyszłym sezonie sprowadzili kolejnego napastnika, a Argentyńczyk wylądowałby na ławce.

Co do potencjalnych transferów to nie ma co na razie mówić o nazwiskach, tylko o pozycjach. Nie od dziś wiadomo, że ciągle brakuje nam ofensywnego pomocnika. Jest Sneijder, ale bez zmiennika dla niego za daleko nie zajedziemy. W tym sezonie (odpukać) jak na razie poważniejsze problemy zdrowotne go omijają, ale aż strach pomyśleć co by się stało gdyby nagle wyleciał na dłuższy czas ze składu. Przyjdzie Coutinho, który jeśli będzie się dobrze rozwijał i będzie mądrze wprowadzany do zespołu to może stać się wartościowym zawodnikiem, ale nie na teraz. Brazylijczyk to melodia przyszłości i powinien być (jeśli nie zostanie nigdzie wypożyczony) najwyżej trzecią opcją.

Co do Vargasa to ciekawa informacja. Z jednej strony można wykorzystać jego walory ofensywne stawiając go na lewej obronie i pozwalać mu na ofensywną grę a'la Maicon. Wówczas liczba naszych defensywnych pomocników byłaby odpowiednia. Potrzebowalibyśmy wówczas ich dwóch do asekuracji pozycji bocznych obrońców.

Jednakże takie rozważania zostawmy sobie na sezon ogórkowy ;) W środę Livorno. Ponoć nie zagra nasz ex-talizman Sneijder, ale myślę, że i bez niego powinniśmy łatwo ograć rywala i liczyć na potknięcia Milanu i Romy, aby nie stracić pozycji lidera w przypadku straty punktów na Olimpico. Myślę, że drugiej takiej okazji Milan nie zmarnuje... chociaż po nich wszystkiego można się spodziewać zwłaszcza, że w tym samym czasie zagrają z Lazio, które musi zdobywać punkty.

Wróć do „Włochy”