Ogólna dyskusja o polityce

Awatar użytkownika
Corinthians
Vamos Argentina!
Posty: 4524
Rejestracja: 26 mar 2005, 19:20
Reputacja: 0
Kontakt:

Post autor: Corinthians » 30 sie 2007, 15:49

Michał M pisze:A PIS - co zadziwiające - ma wciąż rzeszę oddanych sympatyków, ba, nawet fanatyków, którzy z pewnością przyklaskują takim akcjom jak dzisiejsza, więc na minimum 20% nadal będą mogli liczyć.
Wg mnie, jeśli komisja śledcza nie zostanie powołana to PiS wygra wybory. Tak jak napisałeś - mają fanatyków, ale oprócz tego lepiej rozegrają kampanię wyborczą. Cały czas lecą spoty reklamowe, zaraz zaczną się zjazdy i wiece, gdzie Kaczyński dalej będzie mówił o wzroście gospodarczym, świetnych stosunkach z zagranicą (pochwali Fotygę) i CBA. Do tego przypiszą sobie (jako ich zasługi) przyrost naturalny, Euro 2012, i że niby autostrady wybudowali. PiS już łagodzi stosunki z Rydzykiem, żeby jego radio i telewizja pomogły mu w kampanii. Stare babcie powyżej 60 lat to jest ogromna grupa wyborców, która znów może dać Pisowi zwycięstwo. Wszystkie te babcie zawsze idą na wybory (bo mają po drodze z kościoła). Do tego takie ruchy jak niedawne porozumienie z Solidarnością, słowne: "dziadek w Wermachtu", "jak PO wygra to ulegnie Niemcom", "my jesteśmy tu gdzie wtedy, oni są tam gdzie ZOMO". Takie pranie mózgu jest znakomitą receptą na sukces. Dla starszych ludzi pojęcia jak "ZOMO", "komuznim" czy "Niemcy" źle się kojarzą, a PiS właśnie takie hasła przypisują Platformie i SLD. PO ma mniej asów w rękawie. Może tylko mówić jak to wspaniale nie będzie jak dojdą do władzy, mogą naskoczyć na Kaczyńskiego w spocie reklamowym. Tylko, że wtedy PiS naskoczy na Tuska.
PO jest pewna wygrania wyborów, i to ich może zgubić. Większą przytomność zachowuje SLD, dla których powołanie komisji będzie pewnikiem do powrotu do władzy.

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”