
Post Wyświetl pojedynczy post autor: bellus » 25 sty 2008, 11:04
bellus

Post Wyświetl pojedynczy post autor: TS borys IFC » 25 sty 2008, 11:09
TS borys IFC
Post Wyświetl pojedynczy post autor: franz » 25 sty 2008, 12:36
JKM pisze:Szopka z żałoby
Adam Mickiewicz na jakimś zebraniu Wielkich Emigrantów w Paryżu oburzał się, że nie broniono do końca Warszawy "choćby miały z niej pozostać tylko gruzy i zgliszcza", na co któryś z generałów zauważył dobrotliwie: "...po to, byś Pan, panie Mickiewicz, mógł siąść na zgliszczach i opiewać ruiny?"
JE Lech Kaczyński znany jest z upodobań do solennych - najlepiej żałobnych - uroczystości, ze szczególnym uwzględnieniem opiewania klęski powstania warszawskiego. Czasem, z braku klęsk militarnych, opiewa śmierć górników, czasem hodowców gołębi, czasem pielgrzymów w autobusie. Oczywiście musi ich być sporo w jednym miejscu, by p.Prezydentowi to się medialnie opłaciło.
Gdy w katastrofie zginęło dziewiętnastu oficerów lotnictwa p.Prezydent ogłosił żałobę nawet dwudniową! Tymczasem "żałoba" - to wyraz smutku po śmierci znanych nam osób. Gdy zginęli dwaj piloci, Stanisław Wigura i Franciszek Żwirko, ogłoszono żałobę - bo byli wszystkim doskonale znani z licznych relacyj gazetowych i radiowych. Ja akurat znałem dwóch spośród oficerów, którzy zginęli w katastrofie CASA C-295M - ale czy słyszało o Nich choć 0,5% mieszkańców Polski? Proszę też pamiętać, że żołnierze są po to, by ginąć! Co prawda: nie powinni ginąć wskutek uczestnictwa w konferencji poświeconej... bezpieczeństwu lotów - ale w Iraku zginęło więcej, niż 20 żołnierzy, a Pan Prezydent jakoś nie ogłasza z tej okazji "żałoby narodowej". 19 osób to - przy złej pogodzie - ginie dziennie na drogach Polski - i (całkiem słusznie zresztą) nikt z tego powodu nie ogłasza żałoby - poza, oczywiście, rodzinami ofiar.
I tak właśnie powinno być. Żałoba powinna panować w Siłach Powietrznych WP - a ścisła żałoba: w jednostkach, w których służyli zmarli. Być może - ale piszę o tym z dużym wahaniem - żałobę powinien Pan Prezydent, jako Najwyższy Dowódca Sił Zbrojnych - zarządzić w całym Wojsku Polskim. Natomiast zarządzanie żałoby w całym kraju jest narażaniem pamięci Zmarłych - bo zdecydowana większość obywateli albo wzrusza ramionami, albo wręcz wścieka się, że odwoływane są zaplanowane na okres żałoby imprezy.
Co gorsze: odwoływane są nie tylko imprezy rozrywkowe- ale nawet np. zawody sportowe, co jest zupełnie niezrozumiałe. Byłoby jak najbardziej na miejscy, by któryś skoczek powiedział spontanicznie: "Swój skok dedykuję..." - a speaker poprosił o chwilę ciszy. Ale rozważanie odwołania konkursu skoków?
Ja bym, na miejscu braci lotniczej, na drugi dzień z'organizował np. skoki spadochronowe ku czci Zmarłych! Na pewno bardziej by im się to podobało, niż wysłuchiwanie Tam - jeśli Tam mają w ogóle ochotę tym się przejmować - wściekłych uwag rodaków.
By dodać obrazę do głupoty telewizja podała, że odwołanie zawodów na Krokwi pociągnęłoby ogromne straty materialne - i Władza rozpatrzy wyjątek od żałoby!!! A, przepraszam: odwołanie 1000 studniówek (bo cześć zaplanowana była na piątek) to nie są straty finansowe większe, niż jakieś głupie skoki! A w ogóle: co to za "żałoba", którą odwołuje się, bo grożą straty finansowe!!??! To-ż to kpina!
I co to za "żałoba", która trwa do 19.tej w sobotę - a o 19.01 bawimy się na całego. Żałobę trzeba mieć w sercu - a nie dekretować! Takie dekrety powodują, że ludzie coraz bardziej uodporniają się na uroczystości żałobne.
Panu Prezydentowi z żałobnym wyrazem jest zapewne do twarzy. Bardzo proszę jednak pamiętać, że - jak powiedział słusznie Napoleon I Buonaparte:
"Od wzniosłości do śmieszności jest tylko jeden krok!"
franz
Post Wyświetl pojedynczy post autor: Dante. » 25 sty 2008, 20:41
Dante.
Post Wyświetl pojedynczy post autor: Berik » 26 sty 2008, 12:35
Berik
Post Wyświetl pojedynczy post autor: Piotr » 26 sty 2008, 16:00
Piotr

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Giggsy King » 26 sty 2008, 16:29
Giggsy King
Post Wyświetl pojedynczy post autor: fieldy » 26 sty 2008, 16:39
fieldy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Giggsy King » 26 sty 2008, 16:44
Tzn Liverpool?fieldy pisze:dziś w FMie ManU pokonalo ich 8:0 w FA Cup Razz
Giggsy King
Post Wyświetl pojedynczy post autor: guru » 26 sty 2008, 16:52
Giggsy King pisze:Wie ktoś dokładnie w której lidze te Havant gra? Laughing
guru
Post Wyświetl pojedynczy post autor: fieldy » 26 sty 2008, 16:54
nie, ale ManU grało rezerwami, Fletcher strzelił, Pique i któryś 4 gole, ale już nie pamietam ktoGiggsy King pisze:Tzn Liverpool?
piwusa na bramke moga pozyskaćguru pisze:ak jesteś w miarę dobry to się możesz załapać.
fieldy
Post Wyświetl pojedynczy post autor: Diamen23 » 27 sty 2008, 15:56
Diamen23
Post Wyświetl pojedynczy post autor: Moofasa » 27 sty 2008, 17:22
Moofasa
Post Wyświetl pojedynczy post autor: Diamen23 » 27 sty 2008, 17:24
niby nie, ale zabrakło bramek w najlepszym meczuMoofasa pisze:No nie skończyło się ogólnie tak źle
Diamen23
Post Wyświetl pojedynczy post autor: guru » 27 sty 2008, 19:37
niby nie, ale zabrakło bramek w najlepszym meczu Wink
guru
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
Zasady ochrony danych osobowych | Regulamin
Administracja, zarządzanie i wsparcie graficzne forum: pawel.studio