Liverpool (zbiorczy) - Strona 225

Piłka nożna w Anglii | Premier League, Championship i FA Cup (Puchar Anglii) | Kluby (Manchester United, Liverpool, Manchester City, Arsenal, Leeds) | Reprezentacja Anglii | Transfery | Mecze, wyniki i inne wydarzenia związane z angielską piłką nożną
LiverpoolForever
Skład C
Skład C
Posty: 42
Rejestracja: 20 lut 2008, 0:12
Reputacja: 0

Re: Liverpool (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: LiverpoolForever » 06 gru 2010, 21:17

Na jakiej pozycji gra ten młodzian?

Daaaamian
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 7708
Rejestracja: 23 lip 2007, 2:20
Reputacja: 0

Re: Liverpool (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Daaaamian » 06 gru 2010, 21:59

Wickham to napastnik.

Mecz strasznie nudny, ale przynajmniej jest dwubramkowe prowadzenie. Babel o dziwo gra naprawdę dobrze. Konchesky w sumie też, ale do bardziej zasługa zawodników Aston Villi, którzy nie kwapią się do ataków na bramkę Reiny. Kuyt jest cholernie irytujący. Dawno nie widziałem Holendra grającego tak beznadziejnie. Dobrze by było, gdyby w jego miejsce wszedł Cole. Johnson w ofensywie niestety strasznie zawodzi. Lucas bardzo dobrze. Meireles, który imponuje inteligencją w swojej grze, także. Środkowi obrońcy także na plus. Przede wszystkim Skrtel, który zaliczył asystę przy bramce N'Goga.

Liczę na kolejne bramki.

Awatar użytkownika
cycu
Skład B
Skład B
Posty: 90
Rejestracja: 12 wrz 2005, 11:22
Reputacja: 0

Re: Liverpool (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cycu » 06 gru 2010, 23:14

A nie podawał to przypadkiem Meireles? Jak dla mnie mecz zdecydowanie na plus, chociaż niestety Villa nie postawiła zbyt wysoko poprzeczki. Muszę przyznać, że bardzo podobało mi się zestawienie w dzisiejszym meczu. Dziwne, ale brak Fernando i Gerrarda dodał drużynie świeżości. Najbardziej jestem zadowolony z środka pola. Dzieki formi Leivy nie tęsknię w ogóle za Mascherano - moim zdanie ma nawet większe zacięcie do przodu. Idealnie pasują do siebie z Meirelesem, który też potrafi zatrzymać akcję i do tego ma ciąg na bramę (a przynajmniej zacięcie ofensywne). Fajnie, że zagrał Babel -i że zagrał jak zagrał - ciekawe rozwiązanie z tą parą napastników, choć Ngog czasem wkurzał stratami, ale jestem już na nie uodporniony z racji ostatniej gry Torresa.
Nie do końca podobała mi się także gra Johnsona, dużo niedokładności i czasami dziwne decyzje.

Generalnie mecz na duży plus - jak dla mnie na pewno nie nudny.

Pozdro

YNWA

Awatar użytkownika
cycu
Skład B
Skład B
Posty: 90
Rejestracja: 12 wrz 2005, 11:22
Reputacja: 0

Re: Liverpool (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cycu » 06 gru 2010, 23:17

Jednak Skrtel

Daaaamian
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 7708
Rejestracja: 23 lip 2007, 2:20
Reputacja: 0

Re: Liverpool (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Daaaamian » 07 gru 2010, 0:13

Fajnie, że są 3 punkty. To najważniejsze.

Druga połowa równie nudna. Reina świetny, środkowi obrońcy także na plus, Konchesky nie popełniał idiotycznych błędów, Johnson raz dał dupy w defensywie (do czego się już przyzwyczaiłem), ale wniósł sporo ożywienia w poczynania ofensywne drużyny i niewiele brakowało, a strzeliłby bramkę. Jeśli chodzi o drugą linię, to z tonu spuścił Raul, który był momentami bardzo niedokładny, Lucas utrzymał poziom z pierwszej połowy, Maxi i Kuyt również, chociaż Argentyńczyka ratuje bramka po kapitalnym kontrataku. N'Gog ma wielkiego plusa za asystę, ale ogólnie w drugich 45 minutach niczym się nie wyróżnił. Babel chaotyczny jak zawsze, ale przy jego nazwisku także należy ostatecznie postawić plusik. No i na deser został Cole, który zagrał wręcz karygodnie.

Osobne brawa dla Reiny, który został 11. w historii Premier League bramkarzem z co najmniej setką spotkań bez straty bramki. Brawo Pepe! :brawo:

Awatar użytkownika
Magnum
Moderator
Moderator
Posty: 15778
Rejestracja: 17 cze 2006, 23:01
Reputacja: 2326
Lokalizacja: Lancaster (Pennsylvania)
Kontakt:

Re: Liverpool (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Magnum » 07 gru 2010, 6:13

cycu ty sie pojawiasz tylko jak w Liverpoolu dobrze idzie? :lol:

Awatar użytkownika
coco
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 14292
Rejestracja: 04 sie 2004, 23:10
Reputacja: 1499
Kibicuję: Inter Mediolan
Lokalizacja: Giuseppe Meazza San Siro

Re: Liverpool (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: coco » 07 gru 2010, 9:56

ten Liverpool przypomina Fulham z ubiegłego sezonu , u siebie leją każdego a na wyjazdach są przez każdego ruchani , może jednak Hodgson nie poleci 8 miejsce to w granicach tych na którym plasuje się Inter a skoro Benitez nie poleciał to czemu niby Hodgson ? dostanie transfery w zimie i gorzej byc nie bedzie :)

LiverpoolForever
Skład C
Skład C
Posty: 42
Rejestracja: 20 lut 2008, 0:12
Reputacja: 0

Re: Liverpool (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: LiverpoolForever » 07 gru 2010, 18:07

Wątpię w to żeby Hodgson był naszym menedżerem jeszcze w przyszłym sezonie.Henry chce stworzyć w Liverpoolu własny projekt oparty na długoterminowej wizji budowania zespołu.Nowa polityka transferowa zakłada sprowadzanie do klubu tylko młodych zawodników którzy mogliby stanowić o jego sile przez wiele lat więc pewnie będzie chciał także młodego menedżera.W ostatnich dniach bodajże w Sunday Times ukazał się wywiad z Daniemem Comollim w którym powiedział,że ze względu na recesję ekonomiczną wiele klubów jest pod presją podreperowania budżetu,a dzięki temu zimą może być dostępnych wielu ciekawych zawodników.Można więc założyć,że zimą sypniemy kasa na transfery (pojawiła się plotka wg której złożymy ofertę 10 mln £ za Wickhama) i jeśli faktycznie tak się stanie a my nadal będziemy tak zawodzić to Roy po sezonie poleci.W wywiadzie była też mowa o zmianie struktur płacowych w niedalekiej przyszłości bo obecnie niektórzy piłkarze zarabiają o wiele więcej niż na to zasługują co może spowodowaćc mała rewolucję kadrową.Byłby to dobry moment na zmianę menago który mógłby zacząć budowanie zespołu właściwie od nowa. Ale to tylko takie moje dywagacje ,z niecierpliwością czekam na zimowe okienko transferowe :)

Awatar użytkownika
cycu
Skład B
Skład B
Posty: 90
Rejestracja: 12 wrz 2005, 11:22
Reputacja: 0

Re: Liverpool (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cycu » 08 gru 2010, 13:52

:) Sie ma Magnum. Ale mnie wywołałeś do tablicy.
Primo, aby powiedzieć, że jest dobrze w Liverpoolu jeszcze kilka meczów musi na pewno zostać rozegranych i wygranych, albo pechowo zremisowancyh - z zaangażowaniem, dominacją i tak charakterystycznym dla LFC przerwaniu akcji przeciwnika w środku pola(po prostu kontorola środka). Oczywiście, także w spotkaniach wyjazdowych.
Secundo (albo drugie primo:) Ja tu jestem dość częso(na pilka.pl) i czytam wiekszość opinii dotyczących ligi angielskiej, z tym że wielokrotnie robię to za pomocą telefonu, który mimo qwerty nie należy do moich ulubionych środków internetowej aktywności. Poza tym jak już wskoczę na kompa to wielokrotnie tamet jest już zamknięty i nie ma potrzeby "odgrzewania kotletów". Trzeba też dodać, że odnośnie tematyki Liverpoolu dużo ciekawostek wrzucają Damian czy LiverpoolForever, bardzo często wyczerpując temat, u was w Arsenalu jest jeszcze większ ilość "aktywnie wrzucających coś" forumowiczów - inna sprawa, że mam jeszce jakieś niedokończone dyskusje - jak np. z filedym o spornych sytuacjach Kuyta i Hleba, ale jakoś czasu nie ma.
Terzo (trzecie primo) zawsze bardziej preferowałem bieżące komentarze pod newsami, które od momentu wprowadzenia nowego designu strony niestety nie funkcjonują w przypadku ligi angielskiej.
Utimo (czwarte primo - ultimo) jak kiedyś byłem bardziej aktywny na kilku forum (nienawidzę formy "forach")kobita mnie goniła, abym przestał "wypisywać te durne komentarze" i tak mi już zostało :D
Mam nadzieję, że urzekła Cię moją historia 8)

Ale skoro już piszę to chciałem dodać coś w temacie Aggera - temat ruszany dość niedawno.
Moim zdaniem cała bańka z Aggerem została zbyt rozdmuchana przez kibiców LFC. Jak dla mnie jest zawodnik dobry, ale słusznie przegrywa rywalizajcję ze Skrtelem - który w każdym zagraniu obronym wydaje się być pewniejszy od Duńczyka. Tam samo Carra, choć miał mały kryzys formy dużo potrafi nadrobić sercem. Jak pokazuje cała Europa obrony powinno budować się właśnie wokół takich zawodników jak Carra, Terry, Ferdinand, Puyol, Maldini - dla których dana drużyna nie jest tylko kolejnycm chelbodawcą.
Oczywiście nie twierdzę tym, że Danielowi brak zaangażowania, ale chyba brakuje "tego czegoś" aby stać się liderem obrony LFC. Nie pomagają mu też szczególnie dość częste kontuzje, ani ostatnie mecze jako boczny obrońca.
Warto tu jeszcze dodać, że mimo karygodnych początków Kyriagosa, kiedy przy każdym zagraniu drżałem, abyśmy nie stracili gola(można to porónać z początkami Kalu Uche w Wiśle - kiedy w pierwsyzch meczach grał po prostu mega źle - a mimo to Kasperczak na niego stawiał i miał rację), teraz gra pewnie z tyłu i w każdym meczu zalicza poważną sytuację bramkową jak słupek,poprzeczka czy wybicie piłki z linii bramowej.


Poza tym jeszcze dwa zdania o Johnsonie - ma na pewno niesamowity potencjał ofensywny i potrafi postaszyć z przodu, jednak często "czegoś" mu brakuje z tyłu. Biorąc pod uwagę, że został wymieniony za Alvaro Arbeloa'e, który w defensywie grał praktycznie bezbłędnie (ofensywnie już tak nie szalał - ale też nie było najgorzej), sądze że ta zmiana, a także zmiana po drugiej stronie obrony z Aurelio na Insue (tu zdecydowały kontuzje) bardziej niż strata Alonso wpłynęły na słabszą grę LFC w poprzednim sezonie. Wracając do Glena i Alvaro na pewno nie widać tu różnicy 14 mln funtów w cenie tych zawoników.


Pozdro

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 47769
Rejestracja: 11 kwie 2005, 18:13
Reputacja: 2090

Re: Liverpool (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: fieldy » 08 gru 2010, 14:12

cycu pisze: inna sprawa, że mam jeszce jakieś niedokończone dyskusje - jak np. z filedym o spornych sytuacjach Kuyta i Hleba, ale jakoś czasu nie ma.
z Ligi MIstrzow ? co faulowali Hleba i karnego nie było ? skandal, a później miękki karny dla Babela w drugim meczu. Kolo go nie faulował :? :lol:

Awatar użytkownika
cycu
Skład B
Skład B
Posty: 90
Rejestracja: 12 wrz 2005, 11:22
Reputacja: 0

Re: Liverpool (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cycu » 08 gru 2010, 14:38

Dokładnie te sytuacje:) masz może gdzieś linka do tej akcji z Hlebem, Babela kojarzę - były tam jakieś kontrowersje czy przypadkiem Ryan nie nurkuje i choć różne już rzeczy widziałem to pamiętam, że Holender padał jakoś bokiem wytrącony z równowagi - dla mnie karny.
Hleb chyba nie był tak ewidentnie przekręcony w bok, Kuyt go trochę objął, ale czy go przewrócił?? - musiałbym to sobie odświeżyć i jeszcze raz na spokojnie skomentować (a nie mam mojego archiwum meczów przy sobie, na you tube nie widzę) - teraz po latach :) może spojrzałbym (i ty też) z większym dystansem. Jeśli dobrze pamiętam chyba chodziło mi wtedy, że decyzja mogła być różna, a sytuacja na tyle niejasna, że karny byłby razej krzywdzący dla nas.
Mówię to jednak z perspektywy kibica LFC, no i oczywiście sędzia, a co za tym FIFA jest po mojej stronie:)

pozdro

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 47769
Rejestracja: 11 kwie 2005, 18:13
Reputacja: 2090

Re: Liverpool (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: fieldy » 08 gru 2010, 15:04

http://tv8montblanc.kewego.fr/video/iLyROoafYJU2.html

ok 2 minuty. Nie ma powtórki niestety, ale widac, ze Hleb jest ciągnięty za rękę. Karny jak nic,

Awatar użytkownika
cycu
Skład B
Skład B
Posty: 90
Rejestracja: 12 wrz 2005, 11:22
Reputacja: 0

Re: Liverpool (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cycu » 08 gru 2010, 16:04

Nie można tego wykluczyć, ale ujęcie i kopia nie wyklucza także, ze Hleb czuł na sobie ramie Kuyta i trac piłkę, bo Dirk mu ją wybijał, postanowił się wyłożyć.
Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie też będzie okazja do takiego sporu, bo obie ekipy zagrają w Lidze Mistrzów.

Daaaamian
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 7708
Rejestracja: 23 lip 2007, 2:20
Reputacja: 0

Re: Liverpool (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Daaaamian » 11 gru 2010, 17:56

Znowu 4-4-2. Skład na mecz z Newcastle: Reina - Johnson, Skrtel, Kyrgiakos, Konchesky - Kuyt, Meireles, Lucas, Maxi - N'Gog, Torres.

Chyba Cole musi się przyzwyczaić do roli rezerwowego.

Awatar użytkownika
moja_stopa
Rezerwowy
Rezerwowy
Posty: 291
Rejestracja: 15 sie 2007, 8:48
Reputacja: 0

Re: Liverpool (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: moja_stopa » 11 gru 2010, 19:25

[k*****], pierwsza połowa pod nasze dyktando, więcej z gry, Sroki miały tak właściwie tylko jedną bramkową sytuację, po której de facto strzelili. to nic, że ze spalonego, akcja na styku. ale to co Skrtel zrobił z Carollem, to porażka. stoper vs napastnik, ten pierwszy w 99% powinien być górą. a nie był. i 1:0. coś czuję, że przegramy, bo nic chłopakom nie wychodzi. Raul rwie, szarpie, lider pod nieobecność Gerrarda. reszta? szkoda w ogóle klawiatury. dlaczego nie ma Babela, panie Hodgson?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Anglia”